Gamybos inžinerijos studentė Greta Petraitytė: studijų keitimas buvo drąsus šūvis

Kristina Lazickienė

Aktyvi, bendraujanti asmenybė, besistengianti į daugelį situacijų žiūrėti pozityviai, tačiau retkarčiais mėgstanti pabūti viena su savo mintimis – taip save apibūdina Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakulteto Gamybos inžinerijos 3 kurso studentė Greta Petraitytė, kuri gyvenime vadovaujasi fraze: „drąsiems ir pats Dievas padeda“. „Studijų keitimas buvo drąsus šūvis, tačiau sėkmingas – jaučiuosi esanti savo vėžėse“, – studijų pasirinkimu džiaugiasi VGTU studentė.

Studijų keitimas drąsus, bet sėkmingas šūvis

 

Paklausta, kas lėmė iš pirmo žvilgsnio ne dažnu atveju merginų pasirenkamą studijų specialybę, Greta pirmiausia prisimena savo pirmąjį bandymą pasirinkti sau tinkamą specialybę. „Būdama vienuoliktoje klasėje, žinojau, kad stosiu į matematikos šakos studijų kryptį. Stodama, svarsčiau tarp dviejų variantų – taikomosios matematikos ir finansų draudimo matematikos. Vis dėl to pasirinkau pirmuoju numeriu taikomąją matematiką ir buvau tuo tikra, kad būsiu patenkinta, kadangi matematika buvo mano arkliukas“, – pasakoja Greta.

 

Mergina prisimena, kad vos pradėjusi studijuoti nesijautė komfortiškai, studijos nedomino ir atrodė, kad vis dėlto pasirinktas kelias ne jai. Priimti sprendimą nutraukti studijas nebuvo lengva, kadangi prieš tai Gretai jos atrodė tarsi svajonių studijos, apie kurias galvojo dar mokydamasi mokykloje. Tačiau visgi ryžosi priimti nelengvą sprendimą – nutraukė pasirinktas studijas.

„Nutraukusi matematikos studijas, grįžau į gimtąją Palangą ir pradėjau dirbti. Pusmetį dėliojausi mintis, ilgai svarsčiau, kurioje kitoje studijų kryptyje galėčiau išbandyti savo jėgas. Buvo visokių minčių, netgi svarsčiau vėl grįžti į taikomąją matematiką. Tačiau nusprendžiau du kartus ant to paties grėblio nelipti. Pasirinkta inžinerijos kryptis mano gyvenime atsirado visai netikėtai. Buvau iš tų jaunų žmonių, kurie tikrai neplanavo būti inžinieriais, tai puikiai įrodo, kad pirmasis dalykas, kurio atsisakiau mokykloje, buvo fizika. Tačiau niekada nesakyk niekada“, – teigia G. Petraitytė.

 

Gretos apsisprendimą pasukti inžinerijos link nulėmė draugo, tuo metu dirbančio inžinieriumi, pasakojimai apie savo kasdienę darbinę veiklą ir patirtį. Merginai buvo netikėta, kad klausantis draugo apie jo darbe praleidžiamą laiką, kilo nenumaldomas noras pasukti tuo pačiu keliu.

„Atėjus stojimo laikotarpiui, atsidariau VGTU puslapį, išnagrinėjus daugelį studijų programų, labiausiai įsiminė Gamybos inžinerijos programa, todėl ją ir pasirinkau pateikti pirmuoju numeriu. Studijų keitimas buvo drąsus šūvis, tačiau sėkmingas – jaučiuosi esanti savo vėžėse“, – studijų pasirinkimu džiaugiasi VGTU studentė Greta.

Geram inžinieriui viena svarbiausių savybių – kritinis mąstymas

 

Nuolat tobulėjantys technologiniai procesai, vis platesnis ir efektyvesnis naujų medžiagų naudojimas, sparčiai augantis procesų robotizavimas ir pramonės skaitmeninimas leidžia manyti, kad inžinerijos specialistų poreikis ne tik nuolat auga, bet ateityje turės milžinišką paklausą.

Gretos manymu, pagrindinės savybės, kurias privalo turėti geras ir profesionalus inžinierius yra kritinis mąstymas, problemos matymas kitu kampu, kaip galimybė kažką patobulinti. „Ne mažiau svarbios inžinieriui savybės yra atidumas ir kruopštumas, tačiau šių dviejų savybių aš pati dar mokausi. Esu įpratusi viską daryti greitai, todėl skubėdama, padarau daug klaidų ir tenka darbą daryti du kartus“, – teigia studentė.

Darbinė patirtis – dviejose gamybos įmonėse

 

Greta yra ne tik stropi studentė, tačiau jau turi ir darbinės patirties. Ji pasakoja, kad pirmosios darbo patirties įgijo dar paauglystėje dirbdama aptarnavimo srityje padavėja. Kalbant apie profesinę patirtį, studentei didelį įspūdį padarė praktika, atlikta įmonėje UAB „Mars Lietuva“.

„Praktikos metu atliekant užduotis, teko bendrauti su operatoriais, žmonėmis iš gamybos, technikos, kokybės skyrių. Tai leido artimiau pažinti visą įmonę ir suprasti gamybos procesus. Taip pat praktikos metu buvo suteikta laisvė naujų idėjų generavimui bei jų vykdymui. Iškeltos praktikantų idėjos ir pastebėtos problemos buvo kruopščiai analizuojamas su vadovais“, – pasakoja Greta.

 

Šiuo metu VGTU studentė Greta dirba gamybos vadybininke įmonėje UAB „Elmoris“, kuri yra lyderė Pabaltijo šalyse pagal užsukamų metalinių dangtelių gamybą, lakuotos, litografuotos skardos pakuočių gamybai tiekimą. Merginos darbo specifika yra susijusiu su gamybos broko ataskaitų ruošimu, technologijų vedimu į sistemą, gamybos auditavimu. Taip pat Greta prisideda prie įvairių vykdomų projektų, tokių kaip Lean diegimas gamyboje.

Studijų pasiekimai ir patirtys „Women Go Tech“ projekte

 

Kalbėdama apie pasiekimus studijų metu, Greta kaip vieną didžiausių savo pasiekimų laiko UAB „Mars Lietuva“ atliktą praktiką. Studentė pasakoja, kad atliktos praktikos metu ji pamatė gamyboje vykstančius procesus visai kitu kampu, kur būtinas kritinis mąstymas, „Out of box“ problemų sprendimas, apgalvojant įvairiausius alternatyvius variantus, norint išspręsti turimą problemą.

 

Nebijanti iššūkių ir turinti drąsos Greta yra save išbandžiusi ir „Women Go Tech“ projekte. „Šio projekto metu įgavau pradinių žinių Lean ir Six Sigma praktikose, kurios taikomos gamybos tobulinimo srityje. Šiuo metu įgytas žinias po truputį pritaikau ir savo darbe. Vykstant „Women Go Tech“, dalyvavau įvairiose sesijose, kurios buvo susijusios ne tik su inžinerija, bet ir su IT sritimis. Šio projekto metu susidomėjau duomenų mokslu, tad šiuo metu svarstau apie šios krypties magistro studijas“, – pasakoja trečiakursė.

Ateities planuose – siekiamos magistro studijas

 

Paklausta apie ateities planus, Greta pasakoja, kad artimiausiu metu svarbiausia sėkmingai pabaigti bakalauro studijas, įstoti į duomenų mokslo magistro programą. Ji įsitikinusi, kad gamyba yra ta sritis, kurioje matanti save toliau, tačiau dar tiksliai nežino, gal ateityje pasuks ir kitu keliu, nors dabar yra patenkinta savo pasirinkimu.

 

Pasakodama apie laisvalaikį, Greta užsimena, kad anksčiau skaitymui skirdavo žymiai daugiau laiko, tačiau šiuo metu mažiau lieka laisvalaikio knygoms, nes daug laiko užima studijos bei darbas. Ji rekomenduotų keletą knygų: Normano Doidge „Save keičiančios smegenys“, Laurento Gounelle „Dievas visada keliauja incognito“. Tiems, kurie norėtų susipažinti su Lean pradmenimis, Greta siūlytų perskaityti Samuelio Obaros, Darrilo Wilburno knygą „TOYOTA“ pagal „TOYOTĄ“. „Toyotos“ lyderių pamąstymai apie metodus, sukėlusius pramonės revoliuciją“.

Taip pat ir sportas, ypač bėgimas, visada buvo Gretos mėgstamiausias užsiėmimas, tačiau po kelio sąnario traumos mergina nebegali taip dažnai mėgautis šiuo sportu. Todėl šiuo metu ieško alternatyvų, kuriomis galėtų pakeisti šią sporto šaką kita.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.