Kultūros paveldas vaikams ir jaunimui – išleista spalvinimo knyga „Lietuvos pilys ir dvarai atgyja spalvomis“

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia į spalvingą kultūros paveldo pasaulį nauju, visų pirma vaikams ir jaunimui skirtu leidiniu. „Lietuvos pilys ir dvarai atgyja spalvomis“ – taip vadinasi naujoji knygelė, kurią atsivertus bus galima atrasti net 63 pilis ir dvarus!

 

Įgyvendinant Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos projektą buvo parengtas spaudai ir išleistas patrauklus pažintinis leidinys apie pilis ir dvarus, skirtas jaunajai auditorijai. Knygelėje gražiai, paprastai ir įdomiai pristatomi visos šalies saugomi kultūros paveldo objektai, istorinės pilys ir dvarai. Paveikslėlius, skirtus spalvinti, papildo nuotraukos ir trumpi aprašymai, juose skaitytojai atras įdomybių ir netgi legendų…

Ši spalvinimo knyga sudomins, taps patraukliu kūrybinės, žaidybinės formos įrankiu kalbėti apie kultūros paveldą, istorinius šalies pastatus vaikams, taip suteikiant žinių apie Lietuvos pilis ir dvarus, plečiant supratimą apie paveldo vertę ir išsaugojimo svarbą, kartu prisidedant prie meilės savo šaliai ir tautinio identiteto ugdymo.

 

Leidinys skirtas visiems besidomintiems, jis pravers ir edukatoriams, rengiantiems užsiėmimus vaikams paveldo, istorijos, tautiškumo ir panašiomis temomis. Jis plačiai prieinamas – bus suteikiama galimybė knygelę parsisiųsti elektroniniu formatu iš Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos interneto svetainės.

Siekta, kad leidinio formatas būtų patrauklus ne tik vaikams, bet ir visiems bet kokio amžiaus žmonėms, mėgstantiems užsiimti kūrybine, raminančia, meditacine veikla – spalvinimu.

Ir didelius, ir mažus kviečiame leistis į spalvingą Lietuvos pilių ir dvarų pasaulį, kartu saugoti istorinę atmintį, kurti šviesią kultūros paveldo ateities viziją.

 

Projektą parėmė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos

 

Daugiau informacijos – Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, www.dvarai.lt.

 

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras