Kūrybiniai Šiaulių miesto mokyklų abiturientų menų egzamino darbai virtualioje parodoje „Poligonas 6“

Aurelija Alijošienė
,
VšĮ Šiaulių universiteto gimnazija
Rasa Prišmontienė
,
Šiaulių „Saulėtekio" gimnazija

Pirmoji paroda 2006 metais surengta miesto dailės galerijoje. Po priverstinės dešimties metų pertraukos „Poligonas“ atgimė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos galerijoje, ir nuo to laiko vyksta kasmet. Nieko netikėto neturėjo nutikti ir šiais metais, bet… „įvyko“ – karantinas, tad „Poligonas 6“ persikėlė į virtualią erdvę. Netekome gyvo bendravimo džiaugsmo, užtat tapome pasiekiami žiūrovams iš bet kurios vietos ir bet kuriuo metu.

 

Parodoje: 25 autoriai – dvyliktokai – pristato 2019–2020 mokslo metų Menų brandos egzamino darbus; eksponuojami 85 tapybos, grafikos, fotografijos, kitų menų sričių darbai. Jų autoriai – VšĮ Šiaulių universiteto gimnazijos, „Saulėtekio“ gimnazijos, Stasio Šalkauskio gimnazijos, Simono Daukanto gimnazijos, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos bei Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai.

 

Kūriniai įvairūs tiek savo temomis, tiek ir atlikimo technika. Dalyje jų matomos abstrakčiosios dailės tradicijos. Darbai labai individualūs, išsiskiria misticizmu, paslaptingumu, potekstėmis, dialogu, jaunam žmogui artimomis temomis.

Kiekvieno paveikslo ar ciklo visuma – ypač vientisa. Autoriai ne tik žaidžia spalvomis, formomis, bet ir, subtiliai jas derindami, kuria savitai abstraktų ar simbolinį pasakojimą, kurio dėmenys ženklina nuotaikas, vidinės ir išorinės erdvių priešpriešas. Dažno darbo kompozicijoje susijungia ne tik spalvinės dėmės ar kontūrai, bet ir pasakojimai apie būseną, nuotaiką, kurią autorius stengiasi perteikti.

 

Paroda atskleidžia jaunimą jaudinančias temas, siekį parodyti, kuo gyvena šiandienos jaunuomenė. Viliamės, kad būsimiems abiturientams tai bus tinkama medžiaga renkantis menų egzaminą bei prasmingas reginys mokytojams ir tėvams.

 

Mieli abiturientai, kad ir ką rinksitės ateityje, menų egzaminas turbūt išliks kaip puikus prisiminimas. Karantinas nepalengvino užduoties, bet tapo nemenku iššūkiu, kurį jūs puikiai įveikėte.

Dėkojame laikiusiems egzaminą mokiniams, juos ruošusiems mokytojams ir visiems, padėjusiems surengti šią parodą.

 

Parodą galite aplankyti čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.