Turiningai praleistas laikas vasaros stovykloje Vaikų literatūros skyriuje

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka jau ne pirmi metai kaip kviečia Šiaulių miesto vaikus, neturinčius galimybės dalyvauti mokamose vasaros stovyklose, turiningai praleisti laisvalaikį. Šiemet ši iniciatyva įgyvendinta ir Vaikų literatūros skyriuje, kuriame dvi savaites vyko nemokama vaikų vasaros stovykla „Laisvė kūrybai bibliotekoje“. Dalyvauti valandinėje vasaros stovykloje norinčiųjų netrūko – net 20 vaikų nuo 6 iki 11 metų turėjo galimybę vasaros atostogas leisti įdomiai, linksmai, naudingai ir saugiai. Stovyklos veiklų metu atsiskleidė vaikų gabumai: jie kūrė, žaidė, fantazavo, išbandė meno terapiją bei susirado naujų draugų.

Vyko edukacija su vaikų rašytoju Dainiumi Šukiu

 

Bibliotekos tikslas – stovyklos metu ne tik vaikams suteikti galimybę smagiai leisti laiką, bet ir lavinti kūrybiškumą, saviraišką, išlaisvinti vaizduotę. Tad stovykloje apsilankė žinomas dailininkas, vaikų rašytojas Dainius Šukys, suorganizavęs kūrybines iliustracijų gamybos dirbtuves. Edukacijos metu dalyviai mokėsi kurti pasakas ir istorijas, kūrė iliustracijas. Kūrybingai atliekamos užduotys nepaliko abejingų – vaikai noriai įsitraukė į rašytojo parengtas užduotis. Smalsūs, aktyvūs, piešti ir knygas skaityti mėgstantys vaikai atidžiai klausėsi rašytojo pasakojimų, patys kūrė emocijas ir nuotaiką.

Vaikai išbandė dzenraizgymą

 

Mažiesiems stovyklautojams grafikė Sandra Sukarevičiūtė pasiūlė išbandyti dzenraizgymą. Tai amerikiečių Riko Robertso ir Marijos Thomas sumanytas nesudėtingas, atpalaiduojantis ir smagus būdas pasikartojančiais raštais kurti nuostabius paveikslėlius. Dzenraizgymo metodo esmė – susikaupimas, atsipalaidavimas ir paprastumas. Reikalingos priemonės: pieštukas, plonas rašiklis ir ypatingas popierius – 114×114 mm kvadratinio popieriaus plokštelės. Raizgymo esmė – keturi taškai, kraštai, skiriamosios juostelės, įvairios į vieną raštą sulimpančios formos. O toliau – laisvė saviraiškai ir fantazijai.

Kasdien – vis kita veikla

 

Taip pat stovykloje menininkė Kristina Taurosevičiūtė vaikus supažindino su tapyba ant vandens – ebru menu. Šiam užsiėmimui nereikia turėti jokių specialių meninių sugebėjimų, puikūs darbeliai pavyksta lengvai ir iš pirmo karto. Dar vienas kantrybės ir susikaupimo pareikalavęs darbelis – dekupažo technika dekoruotos dėžutės puošimas. Suvenyrinę dėžutę vaikams gaminti padėjo bibliotekos dailininkė Dalia Brazlauskienė. Kartu su tautodailininke Galina Beniušiene stovyklautojai gamino minkštus žaislus. Taip pat organizuota edukacinė programa „Smėlio ir šviesos terapija“, skirta kūrybiškumui ugdyti, relaksacinei terapijai, vyko plastilino žaidimai, kulinarijos ir žaidimų dienos bei kitos smagios ir įdomios pramogos.

Dieną prieš Jonines stovyklos dalyviai susipažino su šventės tradicijomis, mokėsi pinti vainikus, žaidė judriuosius žaidimus. Paskutinė stovyklos diena buvo skirta stalo ir loginiams žaidimams. Bibliotekos erdvėse vaikai sprendė galvosūkius, dėliojo dėliones, piešė, statė „Lego“ miestą, kūrė fantazijos raštus prie smėlio staliukų.

 

Stovykla organizuota įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės remiamą projektą „Pramogauk ir tobulėk: vasaros užimtumas bibliotekoje“.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos

Vaikų literatūros skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.