Užsienio lietuviai, baltistikos centrų ir kiti užsienio studentai kviečiami į lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursus Lietuvos aukštosiose mokyklose

Aktyvūs užsienio lietuvių bendruomenių nariai, lituanistikos (baltistikos) centrų ir kiti užsienio aukštųjų mokyklų studentai kviečiami sausio mėnesį praleisti Lietuvoje studijuojant lietuvių kalbą ir kultūrą Klaipėdos, Vytauto Didžiojo arba Vilniaus universitetuose. Atrinktiems dalyviams bus skiriama 570 eurų stipendija ir apmokėtas kursų mokestis. Konkursą organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Švietimo mainų paramos fondu.

 

„Kviečiame į intensyvius ir prasmingus kursus atvykti lietuvių kilmės asmenis ir užsieniečius, baltistikos centruose studijuojančius mūsų kalbą, pagilinti lietuvių kalbos ir kultūros žinių, iš arčiau susipažinti su Lietuva. Valstybė, skirdama finansinę paramą vasaros ir žiemos trumpiesiems kursams, skatina gabius ir aktyvius užsienio šalių piliečius ir užsienio lietuvius atvykti į Lietuvą, plečia galimybes užsieniečiams mokytis lietuvių kalbos, pažinti Lietuvos istoriją ir kultūrą“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič.

Atrenkant kandidatus prioritetai bus teikiami tiems, kurie pirmą kartą atvyksta į lietuvių kalbos ir kultūros kursus, taip pat savo šalyje studijuojantiems ar neformaliai besimokantiems lietuvių kalbą, istoriją ir kultūrą.

 

Paraiškos konkursui teikiamos internetu per pasirinktos aukštosios mokyklos, kurioje lankys kursus, paraiškų teikimo sistemą. Vilniaus universitetas paraiškas priims iki lapkričio 19 d., Vytauto Didžiojo universitetas – iki lapkričio 24 d., Klaipėdos universitetas – iki lapkričio 25 d. Vieno mėnesio studijoms iš viso bus priimama 60 dalyvių.

Gauti finansinę paramą studijuoti lietuvių kalbą ir kultūrą lietuvių bendruomenių nariams ir baltistikos centrų studentams suteikia 2016 m. švietimo ir mokslo ministro patvirtinta Valstybės paramos teikimo užsieniečių ir užsienio lietuvių studijoms ir lituanistiniam švietimui Lietuvoje tvarka. Skiriamos paramos tikslas – pritraukti gabius užsienio šalių piliečius ir užsienio lietuvius studijuoti Lietuvoje, plėsti galimybes užsieniečiams mokytis lietuvių kalbos, pažinti Lietuvos istoriją ir kultūrą.

 

Visą informaciją apie konkursą galima rasti Švietimo mainų paramos fondo interneto svetainėje https://studyin.lt/scholarships/lithuanian-language-and-culture-courses-summer-and-winter/.

 

ŠMSM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.