Kviečiame į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Mes amžinam Lietuvą“ baigiamąjį renginį!

Jurgita Januševičiūtė-Taralė

Lapkričio 14 d. (ketvirtadienį) 16 val. Šiaulių oro uoste (Lakūnų g. 4) vyks Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Mes amžinam Lietuvą“ baigiamasis renginys, skirtas Pasaulio lietuvių metams.

 

Renginio tikslas – pabrėžti, kad tiek gimtinėje, tiek kitur pasaulyje gyvenantys lietuviai yra vienos Lietuvos dalis, jos stiprybės, vienybės, pažangos ir išlikimo garantas.

Renginio programoje Jūsų laukia: parodos „Ką Šiauliai davė pasauliui“ pristatymas; Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 5 klasės mokinys Benediktas Jonas Lebedis – daugkartinis meninio skaitymo konkursų laureatas – skaitys Dublino (Airija) lietuviškų mokyklų mokinių kurtus eilėraščius apie Šiaulius; žinomas keliautojas Mantas Bertulis pasidalys savo kelionių įspūdžiais ir t. t.

 

2019-ieji paskelbti Pasaulio lietuvių metais, tad Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka savo veiklomis prisideda prie šių metų paminėjimo: bendradarbiaudami su Dublino lietuviškų mokyklų mokytoja Jurgita Urbeliene, mokiniai, gyvenantys Airijoje, piešė piešinius ir kūrė eilėraščius apie Šiaulius; „Šaltinėlio“ filialo iniciatyva parengta kilnojamoji paroda „Ką Šiauliai davė pasauliui“; šiuo metu bibliotekos interneto svetainėje skelbiamas užsienyje gyvenančių lietuvių interviu ciklas „…ir širdyje su Lietuva“. Per renginį bus apžvelgtos, prisimintos jau įgyvendintos veiklos, kuriomis siekiama skatinti tiek užsienyje gyvenančių lietuvių, tiek šiauliečių patriotiškumą, pilietiškumą, meilę šaliai ir savo gimtajam miestui.

Renginys organizuojamas įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės remiamą projektą „Mes amžinam Lietuvą“.

 

Pastaba: į Šiaulių oro uostą nemokamai nuveš ir parveš UAB „Busturas“ autobusas:

15.15 val. „Akropolio“ aikštelė (iš Gegužių g. pusės)

15.30 val. Trakų g. 20a (prie Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo)

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.