Šiuolaikiškai mąstančių mokytojų Lietuvoje yra – padėkokime jiems

Penktus metus rengiami Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai kviečia aplikuoti ir nominuoti mokytojus, kurie nuolatos tobulina savo pedagogines kompetencijas ir ruošia mokinius ateičiai.

Šia iniciatyva siekiama skatinti mokytojus dalintis gerosiomis patirtimis, dirbant su mokiniais naudoti šiuolaikiškus ir veiksmingus ugdymo metodus ir parodyti, kad Lietuvoje yra puikių pedagogų. Per visą apdovanojimų organizavimo laikotarpį apdovanoti daugiau nei 30 mokytojų bei mokyklų vadovų.

Ką reiškia būti inovatyviu?

 

Naujovės ugdyme turi būti suprantamos plačiai. „Svarbu suprasti, kad inovacija nėra lygu naujausios kartos technologija. Be abejo, jos gali reikšmingai praturtinti ugdymo procesą, bet svarbiausia visų naudojamų metodų tikslingumas ir veiksmingumas. Juk ne mėgintuvėliai ugdo, o mokytojai, kurie su turimais resursais randa būdų, kaip geriausiai padėti kiekvienam domėtis ir augti“, – teigia apdovanojimus organizuojančios asociacijos „Žinių ekonomikos forumo“ direktorius Arminas Varanauskas.

 

Nors visi pažangieji yra skirtingi, jie pasižymi keliomis bendromis savybėmis. Tokie mokytojai linkę nuolatos išbandyti naujus ugdymo metodus, noriai dalijasi gerosiomis patirtimis su kolegomis, bendradarbiauja. Jų veikla neapsiriboja pamokomis – jie įgyvendina įvairias švietimo iniciatyvas, dalyvauja projektuose, vykdo ekspertinį darbą rajono, regiono, valstybės ar tarptautiniu lygmeniu. Galiausiai, jie pasižymi XXI a. būtinomis kompetencijomis – nuolatos siekia tobulėti, ugdyme naudoja šiuolaikines technologijas.

Renkami ir mokyklų vadovai

 

Kartu su septyniomis inovatyviausių mokytojų nominacijomis teikiama ir papildoma – metų mokyklos vadovui. Į ją pretenduojantiems kriterijai: vadybinis profesionalumas, efektyvus vadovavimas, strategiškumas, partnerysčių kūrimas; lyderystė – dalyvavimas papildomose veiklose (mentorystė, neformalūs užsiėmimai, ekspertinis darbas rajono, regiono, valstybės ar tarptautiniu lygmeniu) bei mokyklos rezultatai – mokyklos atvirumas, papildomų projektinių galimybių išnaudojimas.

 

Šiemet dėmesys skiriamas ir mokytojų bei mokyklų vadovų patirtims mokant(is) nuotoliniu būdu. „Renkant inovatyviausius vertinsime platesnį spektrą kriterijų, žiūrėsime į jų naudotus nuotolinio ugdymo metodus bei įdėtas pastangas padedant visai mokyklos ar mokytojų bendruomenei pereiti prie kitokio mokymo(si)“, – papildo A. Varanauskas.

 

Mokytojai bei mokyklų vadovai kviečiami pildyti anketas iki spalio 15 d. Pasibaigus šiam laikotarpiui, komisija, kurią sudaro švietimo ekspertai bei verslo lyderiai, iš visų dalyvių išrinks tris geriausius kiekvienai apdovanojimų nominacijai. Su atrinktais kandidatais bus vykdomi virtualūs pokalbiai, o po jų, gruodžio 3 d. vyksiančioje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, skelbiami šių metų nugalėtojai.

 

Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai 2020 – didelio verslo, valdžios ir švietimo bendruomenės dėmesio susilaukusi iniciatyva, kurios tikslas – skleisti žinią apie puikius mokytojus Lietuvoje ir jiems atsidėkoti. Prie iniciatyvos galite prisidėti puslapyje www.mokytojuapdovanojimai.lt.

 

Asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.