Pedagogikos studentams – 300 eurų siekiančios stipendijos

Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui skirti pedagogikos studentams 300 eurų stipendijas. Tai daroma siekiant skatinti gabius ir motyvuotus stojančiuosius rinktis pedagogo profesiją.

Renatos Česnavičienės nuotr.

„Specialiomis stipendijomis siekiame kelti pedagogo profesijos prestižą ir skatinti stojančiuosius rinkti pedagogikos studijas. Norime, kad šias studijas rinktųsi gabūs ir motyvuoti studentai, tikimės, kad stipendijos bus gera finansinė paskata turintiems pedagogo pašaukimą jauniems žmonėms ateiti į šią profesiją“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius.

 

Visi, 2020 m. įstojusieji į valstybės finansuojamas pedagoginių studijų vietas, bus skatinami 300 eurų stipendijomis – tokios stipendijos bus skiriamos tiek įstojusiems į bakalauro studijas, tiek ir į profesines pedagogikos studijas. Be to, atsižvelgus į valstybės poreikius, ministro nustatyta tvarka stipendijos bus skirtos ir tiems, kurie pedagogikos studijas pasirinks kaip gretutines.

 

Planuojama, kad nuo šių metų rudens tokios stipendijos būtų mokamos 845 pedagogines studijas pasirinkusiems asmenims: 585 įstojusiems į bakalauro studijas, 210 įstojusių į pedagogikos profesines studijas ir 50 pasirinkusių pedagogikos gretutines studijas.

 

2020 m. būsimųjų pedagogų stipendijoms numatoma skirti per 1 mln. eurų.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (4)

 • anonimas

  Visiškai pritariu komentarams.Darbas neatitinka atlygio, nes ikimokyklinėj įstaigoj dirbu 35m. vyr.mokytojos kategorija. Darbo užmokestis mažai skiriasi nuo minimalaus. Kiek galima dirbti iš pašaukimo ? Užsiėmiau labdara visus savo gyvenimo metus.

 • anonimas

  Pritariu šiems pasisakymams, nes darbas neatitinka atlygio. Tiesiog pasijuokimas iš pedagogo. Dirbant ikimokyklinėj įstaigoj su 35m. darbo stažu vyr. auklėtojos kategorija , o nuo minimalaus atlygio skiriasi labai menkai.

 • Julija

  Teisingi žodžiai, visiškai pritariu! Ne nuo tos pusės pradėjo, algas padarytų padores, kad žmonės dirbtų mėgstamą darbą ir jaustų atitinkamą atlygį.

 • Anonimas

  Pats esu baigęs gretutines pedagogikos studijas. Jų metu paklausus kodėl jas pasirinkote, 90 proc. atsakymų buvo, kad tai gera galimybė susikurti atsarginį variantą, jei ateityje kažkas nepasisektų planuojamoje karijeroje kitoje srityje. Ką gausite dabar? Plosite rankytėmis, studijos bus užgrūstos studentų, sakysite va kaip pasiteisino sprendimas. Bėda, kad beveik visi studentai eis dėl stipendijos, net neketindami rinktis pedagogo kelio. Pinigai bus tiesiog išmesti.

  Ne stipendija turi vilioti, o pedagogo darbas. Kai žmonėms mokytojo darbas nebus kaip „atsarginis variantas, jeigu kitur negausiu darbo”, kai jis bus patrauklus tiek darbo sąlygomis, tiek YPAČ SVARBU finansiškai, tada galėsime šnekėti apie proveržį ir pedagogų trūkumo nebuvimą.

  Pats buvau tarp tų studentų, kurie studijas rinkosi norėdami būti mokytojais, bet mokykloje nedirbu. Labiau pasigilinus kiek reikia dirbti, koks darbo pobūdis ir kokios perspektyvos skaudančia širdimi teko atsisakyti šios krypties. Matant tokius „genialius” sprendimus, turiu pripažinti, kad pasielgiau teisingai.