Parodoje „Mokykla 2018“ rinksis ateities mokyklos kūrėjai!

Lapkričio 23–24 d. kviečiame į susitikimą su ateities mokyklos kūrėjais iš visos Lietuvos – mokytojais, mokiniais ir jų tėvais, mokyklų vadovais ir administracija, ugdymo įstaigų steigėjais ir visais, neabejingais švietimui. Šiemet jau aštuntą kartą vyksianti paroda „Mokykla 2018“ kiekvieną sutiks kaip seniai matytą bičiulį – jūsų lauks lektoriai iš visos Lietuvos, vyks daugiau nei 150 edukacinių renginių jums aktualiomis temomis.

 

Laisvės kurti vaisiais dalysis savarankiškos mokyklos – penktadienį (lapkričio 23 d.) didžiausia 5.1 konferencijų salė virs savivaldybių ir mokyklų pasidalijimo patirtimi erdve. Laikas nuo 11.00 iki 16.30 val. skirtas integraliojo bendrųjų ir dalykinių kompetencijų ugdymo, individualios mokinio pažangos skatinimo ir vertinimo temoms atskleisti. Net 15 mokyklų pasidalys receptu, kaip žengiant mažus žingsnius artėti prie didelės sėkmės – pasisemti patirties galėsite ne tik klausydami pranešimų, bet ir susipažindami su sukurtomis sistemomis bei priemonėmis, dalyvaudami diskusijose.

 

Penktadienį (lapkričio 23 d.) visus mokinius (ir ne tik) įspėjame būti pasiruošusius netikėtiems susitikimams ir atviriems pokalbiams su įdomiais žmonėmis 3 salės balkone:

  • Speleologai – kas jie? Ar tai žmonės, lendantys į urvus? O gal turistai Žemės gelmėse, taip pat sportininkai, atradėjai, mokslininkai? Kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmonės, norintys būti speleologais? Išduosime, kad pamatysite ir urvais „keliauti“ skirtą įrangą.
  • Buvę jaunieji tyrėjai: pedagogas, verslininkas, mokslininkė, būsimasis gydytojas. Ką jiems suteikė ir kokias duris atvėrė dar mokykloje įgyti tiriamojo darbo įgūdžiai, įgimtas smalsumas ir išsiugdyta kantrybė?
  • Šeimos įmonių vadovė Odeta Bložienė, Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokinys ir verslininkas Titas Jurkonis ir Lietuvos Respublikos ūkio viceministras Marius Skuodis įpūs drąsos pasirinkti profesiją, apie kurią svajojate.
  • Netradicinę karjerą pasirinkę vyrai. Atėję sužinosite jų sėkmės istorijas ir kodėl šiuolaikiniai vyrai renkasi tokias profesijas.
  • Jaunieji mokslininkai pristatys savo atliekamus tyrimus ir daromus išradimus.

 

Abi parodos dienas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos kuruojamoje Švietimo politikos erdvėje vyks renginiai, susiję su naujausiomis švietimo politikos tendencijomis: visos dienos mokyklos idėjų įgyvendinimu, mokinių ugdymosi poreikių atpažinimu, pedagogų etikos kodekso taikymu, informatikos pradinėse klasėse ugdymo idėjų sklaida.

 

Šeštadienį (lapkričio 24 d.) 5.1 konferencijų salėje bursis atsakingi ir drąsūs tėvai, kurie priims iššūkį pamatyti save iš šono ir pabūti vaikų kailyje. Renginiuose tėvams ir vaikams vyks mini vaidinimai „Kitoks vaikas klasėje“ ir „Ultra tėveliai“. Vaidinimuose reali situacija iš mokyklos kasdienybės persikels į sceną, o vėliau bus aptariama su psichologe.

 

Parodos renginius aplankykite pigiau – iki lapkričio 22 d. galite užsisakyti pigesnius bilietus grupėms. Pranešame, kad šiemet parodą nemokamai lankys specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai. Daugiau informacijos apie bilietus – www.parodamokykla.lt/kaip-isigyti-bilieta-i-paroda/.

Parodos renginius, dalyvius, straipsnius, informaciją apie pažymų gavimą, bilietų įsigijimą rasite adresu www.parodamokykla.lt.

Parodą organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.