Parengta nauja metodinė medžiaga mokantiesiems lietuvių kalbos iš užsienio atvykusius mažus vaikus

Parengta metodinė medžiaga ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams, ugdantiems 2–3 metų ir 3–5 metų vaikus. Naujos metodinės priemonės skirtos Lietuvos pedagogams, lietuvių kalbos mokantiems iš užsienio atvykusius ikimokyklinio amžiaus vaikus, taip pat užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams. Metodinės priemonės taip pat labai pravers ir Lietuvos mokytojams, kurie lietuvių kalbos moko ukrainiečių vaikus.

 

Metodinė medžiaga sugrupuota pagal vaikų amžių: skirta 2–3 metų ir 3–5 metų vaikams. Mokytojai ras 17 sociokultūrinių temų, kuriose integruojama lietuvių kalba, kultūra, istorija. Veiklos orientuotas į vaiko žodyno turtinimą ir aktyvesnę vartoseną, taisyklingą tartį ir artikuliaciją, trumpo skaitomo teksto supratimą ir kūrybinių užduočių atlikimą, lavinamuosius žaidimus. Pvz., temoje apie naminius gyvūnus siūloma, kad mokytojas, naudodamasis nuotraukomis su naminiais gyvūnais, skaitytų arba pasakotų apie naminius gyvūnus. Vaikai, išklausę pasakos ar pasakojimo, išvardina, kokie tai naminiai augintiniai, kalbasi apie tai, kaip reikia rūpintis ar žaisti su gyvūnais. Taip pat patariama aplankyti gyvūnų ūkį ir gyvai susipažinti su auginamais naminiais gyvūnais. Metodinė medžiaga praktikams pateikia idėjų, per kokias veiklas vaikai gali mokytis bendrauti ir bendradarbiauti.

 

Į metodinės medžiagos sociokultūrines temas integruojama lietuvių kalba, kultūra, istorija. Ši metodinė medžiaga – Lituanistinio švietimo integruotos programos dalis.

Metodinė medžiaga prieinama viešai, ją galima parsisiųsti iš portalo emokykla.lt.

 

Nuorodos:

Medžiaga 2–3 metų vaikams ugdyti

Medžiaga 3–5 vaikams ugdyti

 

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras