Išvyka pas ūkininkus

Irena Girdvainienė
,
Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo m-klos skyriaus „Buratinas“ vedėja

Į Domo Dijoko ūkį Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyriaus „Buratinas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ ugdytiniai, jų mokytoja Vida Drąsutienė, auklėtojos padėjėja Gitana Makarevičienė ir šių eilučių autorė vyko autobusu. Kai kam iš vaikų kelionė autobusu buvo pirmą kartą. Nuvyko į Ramučių kaimą ir pasiekė ūkininko angarą, kur laikoma žemės ūkio technika, grūdinės kultūros, trąšos. Ugdytiniai susidomėję klausė Domo pasakojimo apie tai, kokius darbus ir su kokiomis mašinomis dirba laukuose. Vaikai apžiūrėjo vasarinius kviečius, trąšas, lietė grūdus, sėmė juos rieškutėmis, kastuvu. Visos žemės ūkio mašinos – įspūdingo dydžio. Ugdytiniai galėjo įlipti į vairuotojo kabinas ir pasėdėti jose. Ūkininkas surengė praktinę užduotį – atpažinti ūkyje auginamas kultūras. Su suaugusiųjų pagalba pavyko visas grūdines ir ankštines kultūras atpažinti: žirnius, rapsus, kviečius, avižas, miežius, kvietrugius. Už sėkmingai „išlaikytą“ egzaminą išvykos dalyviai buvo apdovanoti prizu – beržo sulos stiklainiu.

 

Toliau vyko į šalia esantį mišką, kuriame ūkininkas augina 22 elnius. Miško keliuku kelionę tęsė pėsčiomis. Vaikams neišdildomą įspūdį paliko, kai toks didžiulis būrys elnių priėjo visai arti, ėdė jų atvežtas daržoves ir vaisius, susidomėję iškylautojais visą laiką buvo šalia. Domas papasakojo, kuo dar (be daržovių ir vaisių) minta elniai, parodė, kurie yra jaunikliai, papasakojo, kiek dar pagausės elnių kaimenė, kai elnės atsives mažylių. Ūkininkas Domas parodė vaikams ką tik patino numestus ragus, leido juos pakilnoti, apžiūrėti. Stebėjo elnius numetusius ragus, su gumbeliais viršugalvyje, iš kurių prasikals nauji ragai. Užsibuvome ilgai, nes stebėti šiuos išdidžius gyvūnus vaikams buvo smalsu, įdomu ir jie pirmą kartą buvo šitaip arti šių gyvūnų.

 

Ugdytiniai įgijo naujų žinių apie žemės ūkį, žemės ūkio techniką, grūdines, ankštines kultūras, susipažino su ūkininko profesija. Pažintis su elniais gyvai miške ugdė vaikų meilę gamtai, gyvūnijai, pagarbą žmonėms, kurie užsiima šiuo verslu. Vaikai mokėsi socializacijos įgūdžių laikantis taisyklių važiuojant autobusu, bendraujant su ūkininkais, ramaus, tylaus buvimo šalia gyvūnų.

Grįžę aptarė savo išvyką, perteikė įspūdžius meninės raiškos priemonėmis. Visų emocijos buvo puikios, jautėsi laimingi.

Ši išvyka parodė, kad socialiniai partneriai – ugdymo proceso dalyviai tiesiogine ta žodžio prasme.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.