Respublikinis projektas „Močiutės linksmieji žodeliai. Pamario kraštas“

Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ organizavome respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų edukacinį projektą „Močiutės linksmieji žodeliai. Pamario kraštas“, skirtą Klaipėdos miesto 770 metų jubiliejui paminėti. Projektas vyko šių metų vasario–kovo mėnesiais. Šiuo projektu siekėme ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kalbinius ir muzikinius gebėjimus, panaudojant Pamario krašto tautosakos elementus.

 

Kuršininkų, lietuvininkų ir vokiečių kultūros pamaryje susipynė į vieną įvairiaspalvį, daugianytį audinį, kuris iki šiol teikia šiam kraštui ypatingą atmosferą. Mes, klaipėdiečiai, paveldėjome Pamario krašto kultūrą, kurią turime puoselėti ir išlaikyti, idant ateities kartos suvoktų Mažosios arba Prūsų Lietuvos savastį. Kas, jei ne mes, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai, savo darbu, kūryba galime puoselėti ir išlaikyti krašto etninį paveldą.

 

 

Nors projektas buvo skirtas Pamario krašto etnokultūrai puoselėti, tačiau į jį įsiliejo dalyviai iš visos Lietuvos. Projekte dalyvavo Klaipėdos, Kauno, Šiaulių, Telšių, Utenos, Alsėdžių, Naujamiesčio ikimokyklinių įstaigų bendruomenės. Projektą palaikė, prijautė 72 nariai iš 33 ugdymo įstaigų. Dalyviai siuntė trumpus filmuotus pasirodymus, kuriuos visi galėjo pamatyti „Facebook“ uždaroje grupėje „Močiutės linksmieji žodeliai. Pamario kraštas“. Vaizdo įrašuose skambėjo padavimai, legendos, dainos, žvejojimo papročiai, žaidimai, atskleidžiantys Pamario krašto žmonių gyvenimo būdą ir kultūros ypatumus. Projekto dalyvių pasirodymuose atsiskleidė vaikų kūrybiškumas, aktyvumas, muzikiniai, kalbiniai gebėjimai ir džiugios emocijos. Jaunieji projekto dalyviai nors trumpam pabuvojo senovinėje aplinkoje, kokioje gyveno mūsų senoliai, pasipuošė tautiniais rūbais, panašiais į tuos, kuriuos per šventes dėvėdavo mūsų seneliai ir proseneliai. Šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai, logopedai, meninio ugdymo mokytojai pasidalijo gerąja darbo patirtimi, šiltais atsiliepimais apie kolegų atsiųstus darbus.

 

Projektą „Močiutės linksmieji žodeliai. Pamario kraštas“ parengė ir organizavo Klaipėdos miesto lopšelio-darželio „Eglutė“ meninio ugdymo mokytoja Alma Andriejauskienė, logopedė Alvinija Stalnionienė. Projektą koordinavo Klaipėdos lopšelio-darželio „Eglutė“ direktorė Angelė Aniulė, direktorės pavaduotoja ugdymui Rimutė Tarvydienė.

 

Klaipėdos l.-d. „Eglutė“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.