Nuo rugsėjo 1 d. didinamas pedagogų, mokslo darbuotojų darbo užmokestis

Nuo rudens pradžios bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo, profesinio mokymo mokytojams bei dėstytojams ir mokslo darbuotojams atlyginimai, lyginant su praėjusių metų rugsėju, didėja vidutiniškai 10 proc.

 

Ženkliai auga darželio auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimai: ikimokyklinio ugdymo pedagogams – vidutiniškai 46 proc., priešmokyklinio ugdymo pedagogams – vidutiniškai 30 proc. Šių pedagogų atlyginimai nuo rugsėjo 1 d. bus suvienodinti su bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimais.

 

„Tęsiame įsipareigojimus, kurie dar praėjusiais metais numatyti kolektyvinėje švietimo ir mokslo šakos darbuotojų kolektyvinė sutartyje. Turime bendrą tikslą gerinti pedagogų darbo sąlygas, o darbo užmokesčio didinimas – viena iš esminių priemonių“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Lyginant su praėjusių mokslo metų pradžia, mokytojo, dirbančio pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, neformaliojo švietimo programas, vidutinis atlyginimas naujais mokslo metais turėtų būti didesnis 120 eurų neatskaičius mokesčių.

 

Ikimokyklinio ugdymo pedagogo vidutinis darbo užmokestis turėtų augti 445 eurais neatskaičius mokesčių, atitinkamai priešmokyklinio ugdymo pedagogo – 300 eurų iki mokesčių.

 

Konkretus kiekvieno pedagogo atlyginimas priklauso nuo jo darbo stažo, turimos kvalifikacijos, darbo krūvio.

 

Lėšos atlyginimus didinti numatytos tvirtinant 2020 metų biudžetą. Finansavimas švietimui, mokslui ir sportui, palyginti su pernai, padidėjo 95 mln. eurų.  Didžioji dalis lėšų paskirta darbo užmokestį didinti. Iš viso 2020 m. pedagogų ir mokslo darbuotojų atlyginimo fondas siekia 1,16 milijardo eurų.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (5)

  • Regina

    Džiaugiuosi dėl lopšelių-darželių auklėtojų atlyginimų, tačiau logopedų, pavaduotojų ugdymui atlyginimai tampa mažesni už auklėtojų, o darbas tikrai ne mažiau svarbus negu auiklėtojų. Kodėl taip diskriminuojami pedagoginiai darbuotojai?

  • Patirtis

    Pritariu 100% dėl atlyginimų kėlimo spec.pedagogams.
    Jie ugdo mokinius, konsultuoja mokytojus, bendradarbiauja su jais ir su tėvais… Dirba iš širdies ir iš pašaukimo. Kodėl nenumatyta jiems kelti atlyginimus?

  • Loreta

    Labai džiaugiuosi už kitų specialybių mokytojus. Bet retorinis klausimas: -O kas mes tokie logopedai, specialieji pedagogai????
    Mūsų šalies gerbiami žmonės ragina greičiau naikinti moksleivių su specialiais poreikiais diskriminaciją. O logopedai ir specialieji pedagogai nediskriminuojami??? Jokios pagarbos šių specialybių žmonėms nėra. Liūdna.

  • Jūratė

    Labai liūdna, kad specialiesiems pedagogams, logopedams niekas nesikeičia. Atlyginimai atitinka nekvalifikuoto darbuotojo atlygį, beveik nesiskiria nuo minimalios algos

  • Laima Naraškevičienė

    Labai džiaugiuosi už visus mokytojes, bet kaip specialieji pedagogai? Ir vėl lieka už borto. Kada jiems bus keliami atlyginimai, juk jie taip pat pedagoginis personalas. Baigė visas didaktikas ir t.t. Niekaip nesuorantu, kodėl jų neskaito mokytojais. Labai liūdna.