Liko mažiau nei savaitė – registruokis ir pasiruošk unikaliai patirčiai ir draugams iš viso pasaulio!

Liko mažiau nei savaitė iki pirmą kartą Lietuvoje rengiamos tarptautinės fizikos olimpiados IPhO 2020 savanorių atrankos pabaigos. Registracija baigiasi vasario 29 d., tad visi, norintys įgyti išskirtinės tarptautinės komunikacijos patirties ir susirasti draugų iš viso pasaulio, kviečiami paskubėti ir užpildyti anketą.

 

Olimpiada vyks liepos 18–26 d. Vilniuje, į ją atvyks apie 800 dalyvių iš beveik 100 šalių – tai vienas iš didžiausių tarptautinių mokslo renginių jaunimui iki šiol vykusių mūsų šalyje.

 

„Lietuvoje sulauksime svečių net iš 95 valstybių, turime išnaudoti šią galimybę ir savo šalį pristatyti geriausiai. Šiai misijai būtina labai stipri savanorių komanda, nes būtent jie, savanoriai, bus tiesioginiai „laidininkai“, formuosiantys mūsų šalies veidą. Svarbu paminėti, kad IPhO 2020 savanoriams yra ir bus skiriamas ypatingas dėmesys. Jau dabar vykdoma kelių etapų atranka: norintys savanoriauti jau pildo anketą ir netrukus bus pakviesti individualaus pokalbio. Bus organizuojami savanorystės ir komandos formavimo mokymai. Liepos mėnesį, visos Olimpiados metu, savanoriai bus maitinami ir apgyvendinami viešbučiuose Vilniuje, aprūpinami renginio atributika bei turės galimybę dalyvauti tiek formaliuose, tiek neformaliuose olimpiados renginiuose“, – sako Tarptautinės fizikos olimpiados savanorių koordinatorė Agnė Andriuškevičienė.

 

Organizatoriai kviečia savanoriauti skirtingose pozicijose – ieškomi mokinių delegacijų ir jų vadovų, organizacinio ir akademinio komitetų, medijos grupės savanoriai. Visų jų laukia naujos pažintys ir patirtys, praversiančios tolesnėje karjeroje.

Agnė Andriuškevičienė, Asira Lele ir Meilė Petrauskaitė (dešinėje su Lenkijos komanda)

 

Nuo 2015 m. Tarptautinėje fizikos olimpiadoje savanoriaujanti Asira Lele iš Indijos sako, kad vertingiausia – multikultūrinio bendravimo patirtis ir draugai bei prisiminimai, liekantys visam gyvenimui. „Savanoriaudamas tokiame renginyje kaip tarptautinė olimpiada, turi išskirtinę galimybę susipažinti su žmonėmis iš skirtingos kultūrinės aplinkos, mokaisi komunikuoti ir megzti ryšius. Aš vis dar bendrauju su daugybe žmonių, su kuriais susipažinau olimpiadose. Smagiausia, kad visi, nepaisant daugybės skirtumų, suvažiuoja ir tampa viena didele šeima – susipažįsta, kartu leidžia laiką, dalijasi žiniomis, galiausiai – mokosi išsiskirti. Kiekviena olimpiados akimirka yra jaudinanti. Iki šiol pamenu, kaip komanda iš Graikijos nenorėdama išvykti užsibarikadavo viešbučio virtuvėje“, – juokdamasi prisimena Asira, jau spėjusi užpildyti ir šių metų olimpiados savanorių anketą.

 

Kad savanorystė padeda tobulinti organizacinio darbo, gebėjimo greitai priimti sprendimus, bendravimo ir kitus įgūdžius pritaria ir Vilniuje 2017 m. vykusioje Vidurio Europos matematikos olimpiadoje savanoriavusi Meilė Petrauskaitė.

 

„Galimybė savanoriauti tarptautinėje olimpiadoje – viena iš nuostabiausių patirčių. Įdomu ne tik susipažinti su jaunimu iš įvairių valstybių, bet ir pristatyti jiems savos šalies kultūrą, rūpintis ir būti atsakingam už konkrečios šalies komandą. Svarbiausia – atvirumas, nuoširdumas, paslaugumas ir lankstumas, o organizacinių įgūdžių greitai išmokstama. Net jei ko nors ir nežinai, svarbiausia ramiai ir aiškiai parodyti, kad viskas valdoma ir vyksta taip, kaip ir turėtų“, – patirtimi dalijasi Meilė.

 

Renginio organizatoriai supranta, kad dešimties dienų savanoriavimas IPhO 2020 yra ne tik unikali patirtis, leisianti praplėsti asmeninius horizontus mokslo srityje ir užmegzti vertingų pažinčių kone visame pasaulyje, bet kartu ir rimtas iššūkis, pareikalausiantis susikaupimo ir ištvermės. Todėl siekia suburti pozityvių, atsakingų, iniciatyvių, daugiakultūrei patirčiai atvirų savanorių komandą, kuri padėtų priimti pasaulio mokslo bendruomenės iššūkį kartu!

 

Tarptautinę fizikos olimpiadą organizuoja: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universitetas. Olimpiados partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Kauno miesto savivaldybė, Druskininkų savivaldybė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Vilniaus kolegija.

 

Olimpiadą globoja – LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

 

Daugiau informacijos ir registracijos anketa čia.

 

LMNŠC inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.