Mokinių triumfas atvirajame Lietuvos čempionate „Kaunas Beauty 2020“

Vasario 22–23 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos organizuotas atviras Lietuvos čempionatas „Kaunas Beauty 2020“. Jame savo profesinį meistriškumą demonstravo kirpėjai, vizažistai, manikiūro, antakių ir blakstienų meistrai bei šių specialybių studentai ir mokiniai. Čempionate gausiai dalyvavo ir profesinių mokyklų mokiniai, kurie siekia įgyti grožio krypties profesijas. Šiemet daugiausia čempionų studentų kategorijoje paruošė Kaune įsikūrusio Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokytojai.

 

Vyrų komercinio stiliaus, saloninio kirpimo ir sušukavimo rungtyje I vietą iškovojo mokinė Evelina Indriliūnaitė. Ji dėkoja savo trenerei ir kirpimo meistrei Irenai Žinevičienei, kuri jau dešimtmetį atstovauja Lietuvą, dirbdama OMC teisėja Europos ir Pasaulio čempionatuose būtent vyriškų darbų sektoriuje. „Džiugu, kai moko tokio lygio meistrai, atskleidžiantys ne tik techniką, bet ir naujausias mados tendencijas. Vyriškų kirpimų mados taip pat egzistuoja, atsiranda inovacijos, kurias reikia gebėti integruoti savo darbe“, – džiaugiasi Evelina ir tiki, jog kirpėjo profesija ją lydės visą gyvenimą.

 

„Gala style“ iškilmingos šukuosenos rungtyje taip pat I vietą iškovojo tos pačios trenerės rengta mokinė Monika Karaliūnaitė. Merginai – tai pirmasis čempionatas. Monika teigia, kad jaučiasi laiminga po 12 klasių pasirinkusi kirpimą, o ne kitą specialybę ir džiaugiasi, jog ši profesija yra labai praktiška. Profesinį meistriškumą merginai teko tobulinti ir Portugalijoje, kur buvo išvykusi atlikti tarptautinę praktiką pagal „Erasmus+“ programą.

 

Nuotakos šukuosenos rungtyje I vietą iškovojo Saulė Berezinaitė, o III – Evelina Leskauskaitė. Merginos kirpėjo profesiją atrado prieš tai išbandžiusios kitus mokslus. „Po 12 klasių buvau įstojusi į teisę, tačiau pasimokius supratau, kad tai ne mano sritis. Atsisakiau man nepatrauklios specialybės ir nusprendžiau ieškoti savęs ten, kur visada jaučiau didžiulę trauką. Grožio pasaulis dabar yra mano pagrindinė domėjimosi sritis. Esu baigusi įvairius makiažų kursus, o kirpėjo profesiją atradau, siekdama sukurti žmogaus įvaizdį iki galo. Įtakos profesijos pasirinkimui turėjo ir šios programos absolvenčių atsiliepimai. Tikrai turiu ne vieną pažįstamą merginą, kurias mokytoja I. Žinevičienė įkvėpė savo pavyzdžiu, jos tapo įvairių konkursų čempionėmis ir sėkmingai šiuo metu dirba grožio srityje“, – pasakoja Evelina.

 

Vakarinės šukuosenos rungtyje suspindėjo profesijos mokytojos Laimutės Petrauskienės treniruojamos mokinės. I vietą iškovojo Rūta Lembutytė, o III – Kristina Samušienė.

Dar šiais mokslo metais Karaliaus Mindaugo PMC startavusi vizažisto mokymo programa taip pat vainikuota įspūdingomis pergalėmis. Vakarinio ir dieninio makiažo rungtyje I vietą čempionate iškovojo mokinė Gintarė Baghirova, kurią treniravo profesijos mokytoja Viktorija Karašauskaitė, o garbingą III vietą – Morta Eidukytė, paruošta profesijos mokytojos Irmos Baltrušaitienės.

 

Čempionato metu buvo apdovanotos ir pagerbtos Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytojos.

Metų profesijos mokytoja 2020 studentų kategorija / kirpėjai paskelbta Irena Žinevičienė. Tai – Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytoja, ekspertė, tarptautinės klasės teisėja, turinti teisę vertinti konkursantų darbus ne tik Lietuvos, bet ir OMC Europos bei Pasaulio čempionatuose.

 

Metų treneriu 2020 / vizažo sektoriuje paskelbta Irma Baltrušaitienė. Tai – Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytoja, Europos vizažo čempionė, 2018 m. Pasaulio grožio čempionato „OMC WORLD CUP 2018“ aukso medalio laimėtoja, tarptautinės klasės teisėja, turinti teisę vertinti konkursantų darbus ne tik Lietuvos, bet ir OMC Europos bei Pasaulio čempionatuose.

 

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.