Informacinių technologijų egzamine – nauja programavimo kalba

Šiandien abiturientai laiko informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą. Užsiregistravo 2620 kandidatai. Tai šiek tiek daugiau nei praėjusiais metais, kai jų buvo 2560.

 

Nuo šių metų egzamine galima naudoti ir populiarią „Python“ programavimo kalbą. Iki šiol egzaminuose buvo naudotos dvi – „Pascal“ ir C++ programavimo kalbos. Taigi abiturientai egzaminą galės laikyti pasirinkdami vieną iš trijų programavimo kalbų. Kompiuteriuose, kurie naudojami šiam egzaminui vykdyti, turės būti įdiegta „Python“ programavimo kalba.

 

„Ši naujovė leidžia užtikrinti, kad abiturientai mokytųsi to, kas yra aktualu ir modernu. Tuo pačiu trečioji programavimo kalba padidina egzamino prieinamumą, sudaro sąlygas jį laikyti ir mokiniams, kurie mokosi programuoti „Python“ kalba“, – sako brandos egzaminus organizuojančios Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

 

Abiturientų gebėjimai tikrinami pagal atskiras turinio sritis: sąvokų naudojimo, dėsnių taikymo, objektų, procesų, reiškinių ir modelių atpažinimo, apibūdinimo ir paaiškinimo bei kt.

 

Pasirinkusieji laikyti informacinių technologijų brandos egzaminą iš anksto galėjo susipažinti su skaitmenine aplinka, kurioje atliks egzamino užduotis, bei atliktų praktinių užduočių failų įkėlimu NŠA interneto svetainėje.

 

Praėjusiais metais informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą išlaikė 91,3 proc. kandidatų, šimto balų įvertinimą gavo 9,7 proc. kandidatų. Šį egzaminą laikę kandidatai gavo daugiausia šimtukų, išskyrus užsienio (rusų, prancūzų, vokiečių) kalbų egzaminus.

 

NŠA inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • mokytojas

    Nebuvo viskas taip sklandu, kaip čia aprašyta. Susipažinimui su egzamino aplinka buvo pateikta kitokia skaitmeninė aplinka, negu buvo per egzaminą. Nebuvo galima pabandyti paimti failų ir jų įkelti.