Be konkurso – į pareigas kitoje švietimo įstaigoje

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė aprašą, numatantį, kokiu būdu buvusieji švietimo įstaigų vadovai, kurių pareigos buvo panaikintos nesibaigus penkerių metų kadencijai, gali pretenduoti į laisvas kitos švietimo įstaigos vadovo pareigas. Iki tol tokios galimybės nebuvo. Ministerijos parengtą Siūlymo pretenduoti į kitos švietimo įstaigos (išskyrus aukštosios mokyklos) vadovo pareigas teikimo buvusiam švietimo įstaigos vadovui tvarkos aprašą patvirtino Vyriausybė.

 

Nustatoma, kad buvusiam švietimo įstaigos vadovui (išskyrus tuos, kurie turi teisę gauti visą senatvės pensiją), atleistam iš pareigų dėl pareigybės panaikinimo, per 6 mėnesius nuo atleidimo gali būti siūloma pretenduoti į kitos švietimo įstaigos vadovo pareigas. Gali būti siūloma tik tuo atveju, jeigu jis jau yra laimėjęs viešą konkursą švietimo įstaigos vadovo pareigoms eiti po 2018 m. sausio 1 d. Dokumente taip pat reglamentuota, kaip organizuojamas atrankos pokalbis ir priėmimas į laisvas švietimo įstaigos vadovo pareigas be konkurso.

 

Nuo 2018 m. įsigaliojus Švietimo įstatymo pataisoms, švietimo įstaigų vadovų kadencijos apribotos penkerių metų laikotarpiui, o jų veikla vertinama kasmet. Kadencijų skaičius nėra ribojamas, tačiau po kiekvienos kadencijos organizuojamas konkursas. Jeigu penkerių metų darbas įvertinamas gerai, buvęs vadovas vėl gali pretenduoti kitai kadencijai, jo priėmimo į darbą procedūra sutrumpinama, kompetencijų įsivertinti nebereikia.

 

Kaip skelbia Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra, šiuo metu galima pretenduoti į keliasdešimt laisvų švietimo įstaigų, daugiausia ikimokyklinių, vadovų pareigas.

 

ŠMSM Komunikacijos skyriaus inf.

 

Viršelyje Pixabay.com nuotr.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.