Apdovanoti ekonomikos egzamino laimėtojai

Dovilė Šileikytė
,
„Švietimo naujienų“ korespondentė

Balandžio 17 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje apdovanoti Nacionalinio ekonomikos egzamino mokinių, studentų ir piliečių kategorijų laimėtojai. Piniginiai 500 eurų vertės prizai įteikti Kauno technologijos universiteto gimnazijos dvyliktokui Vytautui Oniūnui, „Sciences Po Paris“ universiteto (Prancūzija) studentui Gediminui Godai ir Austei Augustinaitei.

„Šis egzaminas – puikus būdas garsiau kalbėti apie ekonomiką, jos išmanymo svarbą, suprasti, kaip ji veikia mūsų kasdienybę. Kita vertus, tai smagus būdas pasitikrinti savo žinias“, – sveikindamas nugalėtojus kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

 

Renatos Česnavičienės nuotraukos

Nacionalinis ekonomikos egzaminas vyko antrą kartą, jame dalyvavo 8000 žmonių (pernai – 6500), daugiau nei pusę jų sudarė mokiniai. Aktyviausi, kaip ir pernai, buvo Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokiniai, egzamine jų dalyvavo 446.

Šiemet dalyviams reikėjo atsakyti į 30 uždarų (testo tipo) ir į vieną atvirą klausimą. Sunkiausios pasirodė užduotys, susijusios su bendraisiais ekonomikos principais ir ekonomine politika, o lengviausiai sekėsi atsakinėti į klausimus apie asmeninius finansus.

Egzaminą kartu su LRT organizuoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas, globoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Klausimus kūrė aukštųjų mokyklų ekonomikos fakultetai, Lietuvos bankas, Finansų ministerija, Valstybinė mokesčių inspekcija, švietėjiškos organizacijos ir ekonomikos mokytojai.

 

Visi norintys gali pasitikrinti savo žinias spręsdami Nacionalinio ekonomikos egzamino užduotis svetainėje www.ekonomikosegzaminas.lt.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.