Vaikų socializacijos projektas „Aš – pasaulio dalis“

Ingrida Tviragienė, Vitalija Turevičienė
,
Vievio l.-d. „Eglutė“ ikimokyklinio ugdymo auklėtojos

Socializacija – aktyvus procesas, vykstantis visuomenėje pačiam vaikui dalyvaujant, bendraujant su kitais. Pats aktyviausias socializacijos procesas vyksta vaikystėje. Būtent šiuo laikotarpiu vaikas perima pagrindinius socialinius įgūdžius. Anot sociologo L. Bromo, pagrindiniai socializacijos uždaviniai vaikystėje yra kalbos įgūdžių formavimas, esminis asmenybės susiformavimas ir pagrindinių normų bei vertybių išmokimas. Šiuo projektu siekėme, kad vaikas adaptuotųsi jį supančių žmonių bendruomenėje, mokytųsi gyventi tarp žmonių, priimtų jų patirtį, taip kurdamas savo asmenybės individualybę, kad išliktų savimi tarp kitų.

 

Gegužės 21–25 d. Vievio lopšelyje-darželyje „Eglutė“ buvo įgyvendintas savivaldybės lygmens vaikų socializacijos projektas „Aš – pasaulio dalis“. Per projektą organizuotos veiklos, skatinančios vaikų socializacijos galimybes, tenkinančios jų pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius per pažintinę, kūrybinę, sportinę veiklą. Kiekviena diena buvo įdomi, kitokia, pilna atradimų ir pažinimo.

Pirmadienį vyko kūrybinės dirbtuvės „Aš kuriu“. Viso darželio vaikams buvo pasiūlytos įvairios kūrybinės veiklos, t. y. piešimas guašu ant maistinės plėvelės, šešėlių, atspindžių piešimas, smėlio ir vandens eksperimentai, spalvoto ir linksmojo takelio kūrimas netradicinėje aplinkoje.

Antradienį vaikams organizuota pažintinė išvyka į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą. Ugdytiniai buvo supažindinti su įvairiais naminiais ir laukiniais paukščiais, lamomis, poniais, egzotiniais gyvūnais, dekoratyvinėmis žuvimis, varliagyviais, ropliais, šinšilomis, naminiais šeškais, jūrų kiaulytėmis ir gausybe kitų mažųjų graužikų. Vaikai ne tik stebėjo, bet ir turėjo galimybę prisiliesti, paglostyti gyvūnus.

Trečiadienį – olimpinis ugdymas „Būk mano draugas“. Visi darželio vaikai bendraudami ir bendradarbiaudami vieni su kitais, su pedagogais sportavo, žaidė įvairius judriuosius žaidimus, estafetes, šoko ir linksminosi.

Ketvirtadienis – „Burbulų laboratorija“. Mažieji „burbuliavo“, dalijosi puikiomis emocijomis ir dovanojo šypsenas bei juoką savo draugams.

Penktadienį vaikai vyko į Vievio meno mokyklą – susipažino su grafine, erdvine ir spalvine raiška. Atliko daug įvairių kūrybinių darbelių.

 

Projekto baigiamasis renginys – šeimų popietė „Aš, tėtis ir mama – draugiška šeima“. Siekta aktyvaus tėvų dalyvavimo, gerinant vaiko asmeninę sėkmę.

Per visą projektą vaikai, tėvai ir kiti bendruomenės nariai aktyviai įsitraukė į veiklas, netrūko gerų emocijų ir džiaugsmo. Vaikams buvo sudaryta galimybė keliauti, pažinti, bendrauti ir bendradarbiauti, susipažinti ir atrasti naujų draugų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.