Naktinis žygis „Kudirknaktis 2018“

Išskirtinės ir ypatingos gegužės 25-osios nekantriai laukė visa Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos bendruomenė: mokiniai, tėveliai, mokytojai. Jau antrą kartą mokykla organizavo naktinį žygį. Šiemet jis buvo pavadintas „Kudirknaktis 2018“. Žygio startą kūno kultūros mokytojai Vygintas Juozapaitis ir Darius Kavaliauskas paskelbė neįprastai – gražiai papuoštame mokyklos kiemelyje į dangų paleido fejerverkus. Nugriaudėjus audringam mokinių „Valio!“, prasidėjo ilga žygeivių kelionė.

 

Keliautojai, susipažinę su planu, turėjo galimybę pasirinkti norimą trasą. Mažąją – 8 km – rinkosi mažiau patyrę žygeiviai, o dauguma mokinių, tėvelių ir mokytojų ryžosi nemenkam iššūkiui – žingsniuoti 18 km žygio trasa.

Puikų vakarą mums dovanojo „ponas Oras“. Žygiuoti buvo linksma. Negąsdino net didžiuliai uodų spiečiai. Sutemus per laukus vingiuojantis vieškelis nušvito mažais ir įvairiaspalviais žiburėliais – apyrankėmis, kurios spindėjo ant kiekvieno žygeivio rankos. Dauguma iš mūsų išbandėme keliavimą nakties migla apgaubtomis Arimaičių ežero pievomis, žvyruotais ir dulkes keliančiais takais ir keliukais. Džiaugėmės puikia galimybe išgirsti naktinių paukščių balsus ir savęs paklausti: „O kas gi čia taip nuostabiai čiulba?“ Pusiaukelėje mūsų visų laukė aktyvių tėvų klubo nariai, kurie trasos dalyvius vaišino gardžia grikių koše ir karšta arbata. Nemenka košės porcija suteikė jėgų įveikti likusius kilometrus.

 

Pavargę, kvepiantys vasara alsuojančia naktimi net keturi šimtai trisdešimt du žygio dalyviai sėkmingai pasiekė finišą. Visiems bendruomenės nariams, taip pat ir kitų rajono mokyklų mokiniams buvo įteikti Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos naktinio žygio „Kudirknaktis 2018“ sertifikatai su šio renginio globėjo disko metiko Virgilijaus Aleknos parašu.

Naktiniame žygyje dalyvavo daug mūsų mokyklos bendruomenės entuziastų. Renginio organizatorių tikslas – ne skaičiuoti kilometrus, o pabūti kartu. O jei kartą išėjai į naktinį žygį, suprasi: vienkartinis pabandymas sukelia priklausomybę. Tad iki kito susitikimo!

 

Vincos Kudirkos progimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.