Mokėmės tolerancijos

Jau antrus metus Prienų r. Išlaužo pagrindinė mokykla dalyvauja „Erasmus+“ programos KA2 tarptautiniame projekte „Išsaugok amžinąsias vertybes. Menas permąsto Europos vertybes“. Gruodžio 3–9 d. partneriai iš Rumunijos, Turkijos, Slovakijos ir Ispanijos (Katalonijos regiono) atvyko į Išlaužą dalyvauti mobilumo veiklose.

 

Pirmąją mobilumo savaitės dieną svečius pasveikino mokyklos choras, solistai, duetai ir kt. Mokiniai pristatė savo šalį, Prienų rajoną ir Išlaužo kaimą, parodė filmą apie mokyklą, pakvietė į ekskursiją po įstaigą. Susitikimas su Prienų rajono meru, Švietimo skyriaus atstovais padrąsino visus imtis prasmingų projekto veiklų. Didelio svečių susidomėjimo sulaukė koncertas Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Jame liaudies, moderniuosius šokius šoko artistai iš Balbieriškio pagrindinės mokyklos, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro, Jiezno gimnazijos, pasirodė laisvosios mokytojos ruošti šokėjai. Muzikavo Prienų meno mokyklos atstovai. Svečiai žavėjosi profesionaliais pasirodymais.

 

Antradienio veiklas pradėjome pažintimi – išmokome vieni kitų vardus. Pasitelkę „Pasaulio kavinės“ metodą diskutavome, kokį poveikį turi šokis, besiugdant toleranciją. Dalyvavome dalyko ir užsienio kalbos integruoto mokymo (angl. Content and Language Integrated Learning, CLIL) pamokoje „Šokio istorija“, o projekto partnerių mokiniai supažindino visus su žymiausiais jų šalių šokėjais. Per pertrauką smagiai trypėme kartu su „Ąžuolo“ progimnazijos ir Išlaužo mokyklos skautais. Na, o šokio dirbtuvėse „Būk tolerantiškas mano tautiniam šokiui“ išmokėme vieni kitus per liaudies šokį pajusti tautos dvasią.

 

Trečiadienio rytas prasidėjo kūrybinėmis dirbtuvėmis. Sukūrėme trečiąjį dainos apie vertybes (toleranciją) posmą. Choru sudainavome jį repo stiliumi. Paruošėme pinholinės kameros nuotraukų ekspoziciją. Toliau mokėmės šokti Kauno „Dance4fun“ šokių studijoje, kurioje profesionalus šokėjas Tomas Slausgalvis įkvėpė dalyvius pasimėgauti sportiniais šokiais. Vakare laukė smagi vakaronė, į kurią susibūrė ir Išlaužo bendruomenės atstovai, su šauniu Birštono folkloro kolektyvu „Raskila“.

 

Ketvirtadienis – edukacinė diena. Keliavome į Šiaulius, Kryžių kalną, Palangą. Bene didžiausią įspūdį svečiams paliko Palangos gintaro muziejus, kuriame ne tik susipažinome su ekspozicija, bet ir dalyvavome edukacinėje programoje – iš įvairių natūralių medžiagų ir gintaro pasigaminome atvirukus, kūrybiškai juos pristatėme.

Paskutiniąją dieną vykome į Trakus ir Vilnių. Gidė Rima Bačkienė aprodė pačias gražiausias ir prasmingiausias šių miestų vietas.

 

Po mobilumo savaitės galime drąsiai teigti: buvome tolerantiški ir išmokome būti dar tolerantiškesni kitų tautų žmonėms, kitokiai kultūrai ir vieni kitiems. Patyrėme dar nepatirtų pojūčių, o drauge dar kartą atradome, kad šokis suartina tautas, moko suprasti ir jausti kitaip. Ant refleksijos popierinio obuolio projekto dalyvė iš Turkijos parašė: „Jeigu manęs kas nors paklaustų, ar norėčiau šią savaitę pakartoti dar kartą, nedvejodama atsakyčiau „Taip“!“

 

Eglė URBANIENĖ

Projekto koordinatorė

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.