Kai nuovargis transformuojasi į nesibaigiančius prisiminimus

Utenos Dauniškio gimnazija – jau ketvirtoji ugdymo įstaiga Lietuvoje, kuri balandžio 24–25 d. porai dienų pas save įsileidžia Ugdymo plėtotės centro (UPC) organizuojamą parodą „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“. Per mokinių pavasario atostogas čia apsilankys daugybė svečių. Šypsenos, nauji seni susitikimai, ore sklandančios gyvos idėjos pripildys klases to malonaus jaudulio ir darbinio šurmulio. Paroda praskries taip greitai, kad gimnazijos šeimininkai ir pamirš, jog jai pradėta ruoštis prieš keletą mėnesių. Kai didžiausi parodos darbai pačiame įkarštyje ir jau paskelbta programa, kviečianti pasirinkti ir registruotis į renginius, kalbiname trijų ankstesnių parodų šeimininkes – mokyklų direktores.

 

Kai pas jus vyko paroda, jau praėjo ilgokas laiko tarpas. Atsitraukus lengviau įvertinti, ką ši paroda reiškė jums, kaip mokyklos vadovui, ir visai įstaigos bendruomenei? Gal parodos organizavimas kažką netikėto atskleidė ar sustiprino? Gal ko naujo išmokote, supratote, o gal kuo nors nusivylėte?

Štai Utenos Dauniškio gimnazija taip pat priėmė parodos iššūkį. Kokius drąsinančius linkėjimus norėtumėte perduoti jos bendruomenei?

 

Loreta Šernienė, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos direktorė

Paroda mūsų gimnazijoje vyko antraisiais mano vadovavimo metais. Mokyklos bendruomenei ir man pačiai tai buvo didelis iššūkis. Tačiau visa, kas nauja, yra įdomu ir dažniausiai būna prasminga. Todėl ir ryžomės. Džiaugiuosi šia patirtimi iki šiol. Gimnazija gavo labai daug: pasiruošimas parodai ir jos veiklų įgyvendinimas per abi dienas sutelkė visą bendruomenę. Į veiklas įsitraukė ne tik mokytojai, visi kiti darbuotojai, bet ir didelis būrys mokinių savanorių, gimnazistų tėveliai. Įsitikinome, kad mes – didelė vieninga komanda. Gimnazistai pasijautė labai svarbūs, paaugo jų savivertė, įgijo pasitikėjimo, dirbo labai nuoširdžiai ir vieningai. Vaikų savanorystė buvo grįsta geranoriškumu ir pasididžiavimu savo mokykla.

Mokytojai įgijo žinių ir patirties per seminarus, nes buvo sudaryta puiki galimybė juose dalyvauti. Dalis mokytojų patys pasidalijo savo gerąja patirtimi su Lietuvos švietimo darbuotojais. Ypač naudinga buvo naujų technologijų, skirtų ugdymo kokybei gerinti, paroda, po kurios įsigijome interaktyvių mokomųjų priemonių.

 

Didžiausia vertybė – išaugęs kolegų, draugų būrys iš įvairių Lietuvos vietų. Iki šiol tęsiasi bendradarbiavimas su keleto rajonų ir miestų mokytojais. Juk parodą aplankė daugiau nei 3 tūkst. švietimo darbuotojų. Daug patirties įgijome bendradarbiaudami su UPC parodos organizacine komanda. Buvo naudinga mokytis iš profesionalų.

Man, kaip vadovei, paroda buvo gyvas patvirtinimas, kad turiu gerai organizuotą ir iniciatyvią komandą. Todėl gimnazija ir toliau nebijo sau kelti iššūkių, padedančių kurti mokyklą, į kurią nori eiti mokinys ir mokytojas, kuri patraukli švietimo įstaigos savo vaikui ieškančiam tėveliui.

Utenos Dauniškio gimnaziją noriu pasveikinti su teisingu apsisprendimu priimti šį iššūkį ir linkiu sulaukti didelio būrio lankytojų.

 

Rasa Dagienė, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorė

Ši paroda buvo puikiausia proga įsitikinti, kokia didelė mūsų bendruomenė, kokie panašūs mūsų rūpesčiai, kaip įvairiai sprendžiame iššūkius ir kaip vis dar nemokame sustabdyti laiko ir mėgautis bendrystės potencialu.

Mūsų mokykloje vykusi paroda patvirtino, kad gebame veiksmingai mobilizuotis ir savo „senutės“ mokyklos erdves paruošti keliems tūkstančiams lankytojų. Taip pat drauge išgirsti ir pamatyti naudingiausius pranešimus, pagurkšnoti arbatos su seniai (arba naujai) matytu grupės draugu ar kolega. Paroda baigėsi, bet tęsiasi pažintys, bendri projektai ir galimybės. Nusivylimų neužfiksuota, net nuovargis transformavosi į nesibaigiančius prisiminimus.

 

Utenos Dauniškio gimnazijai rekomenduojame vadovautis faktų, t. y. duomenų, kalba. Pravartu prisiminti, kad „kas nedirba – tas neklysta“. Klaidų kiekis tiesiogiai proporcingas pastangoms ir darbui. Dažnai jas pastebi tie, kurie neturi tokios apimties renginių organizavimo patirties. Stebėkite kolektyvo narius, galite pamatyti naujų gebėjimų, kuriais pasinaudosite parodai pasibaigus. Skambinkite mums, mokykloms, kurios jau organizavo tokį renginį. Išklausysime. Dažnai tik tiek ir tereikės. Valdykite momentines emocijas, jos neturi užgožti pasiruošimo parodai ir jos vyksmo džiaugsmo.

 

 

Valė Urbelienė, Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos direktorė

Buvome pirmosios parodos „Moderni mokykla 2016, Kaunas“ partneriai. Tada mūsų buvo trys: Ugdymo plėtotės centras, UAB „Biuro pasaulis“ ir mes, Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla. Šiandien, nors po parodos praėjo 3 metai, jos organizavimą, pačią parodą prisimename kaip patį didžiausią iššūkį, galimybę ir pasitikėjimą. Iššūkį, nes visiems mums tokios parodos patirtis buvo pirma; galimybę, nes įrodėme sau, kad kartu veikdami galime daug padaryti; pasitikėjimą, nes pasirinko mus, o ne naujai renovuotą, dar dažais kvepiančią mokyklą.

Tada parodą aplankė daugiau kaip 2 tūkst. lankytojų. Kai baigėsi paskutinė parodos diena ir visi susirinkome į improvizuotą refleksiją, neslėpsiu, daugeliui iš mūsų tvenkėsi ašaros nuo jausmo, kad viskas, kas gera, turi savybę pasibaigti.

 

Mūsų mokyklos bendruomenė įrodė sau, kad nori ir gali susitelkti, o tiek pagarbos, atidumo, pasitikėjimo ir pasididžiavimo akimirkų patirti per 2 dienas komandai yra didelė laimė. Tai neįvyksta be atsakomybės, tikros pagarbos ir pasitikėjimo. Šių savybių labai reikėjo pasiruošimo etape. Kartais, kai turime laiko prisiminti gerus dalykus, sakome, kad ši paroda buvo geriausia, kas mums nutiko per paskutinius 5 metus, jeigu kas pasiūlytų dar kartą nueiti visą šį kelią, sutiktume net nedvejodami.

Linkiu ir Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenei įgyti panašios patirties ir išsinerti iš kasdienės mokyklos rutinos rūbo.

 

Paroda „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“ balandžio 24–25 d. vyks Utenos Dauniškio gimnazijoje. Parodos renginius ir kitą informaciją rasite adresu https://regionine.ugdome.lt/.

 

Parengė Edita Linkevičiūtė, Rūta Mazgelytė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.