Ikimokyklinių idėjų mugė: novatoriškai apie pačius mažiausius

Saulė Šerėnienė
,
Lietuvos švietimo pagalbos asociacijos direktorė

Kiekvienąsyk, kalbant apie ikimokyklinį ugdymą, man norisi džiūgauti, nes atėjusi dirbti į darželį pamačiau tiek kūrybingų ir talentingų žmonių. Išmokau kiekvieną namuose nebereikalingą indelį ar dėžutę nešti į darbą – čia jie genialiai virsta žaislais, mokymo priemonėmis ir fantastiškais personažais, keliančiais vaikams džiaugsmą. Būtent iš to ir kilo mintis surengti edukacinių idėjų mugę. Kartu su Druskininkų savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyriausiąja specialiste Diana Brown ir Kauno lopšelio-darželio „Želmenėlis“ direktore Lina Bagdanavičiene 2017 m. birželį organizavome eksperimentinį renginį – edukacinių idėjų mugę. Šio renginio tikslas – išvesti pedagogus iš tradicinių pranešimų klausymo į skirtingas erdves, kur vieni dalijasi patirtimi su kitais. Labai norėjosi sudaryti sąlygas „vaikštynėms“, kad kiekvienas eina ten, kur jam įdomu, aktualu… Daug darbo įdėta stengiantis išdrąsinti, išlaisvinti pedagogą, įtikinant, kad jo darbas yra svarbus, sukurtos priemonės – aktualios ir tai, ką jis daro, yra reikšminga vaikui. Mugė pavyko, 189 dalyviai iš visos Lietuvos noriai dalijosi savo mintimis, darbais, patirtimi ir priemonėmis. Aktualumą stiprino ir pedagogų džiugesys, kaip jiems svarbu, kad pamatė, įvertino, jų gamintos priemonės patiko kolegoms.

 

Šių metų balandžio 20 d. dar sykį (jau antrąjį) sukvietėme ikimokyklinio ugdymo pedagogus į narcizais žydinčius Druskininkus, kad dar kartą galėtume pasidžiaugti jų darbais. Druskininkų jaunimo užimtumo centre susirinko pusantro šimto pedagogų iš visos Lietuvos (Šilalės, Kauno, Vilniaus, Varėnos, Lazdijų, Kelmės, Klaipėdos) ir beveik pusšimtis jų dalijosi savo patirtimi, projektine veikla, priemonėmis. Kartu su 6 atviromis veiklomis, kurias pedagogai rodė kartu su Druskininkų darželinukais, išklausyta 15 pranešimų, kur daugiausia dėmesio skirta specialiųjų poreikių vaikams ir darbui su tėvais. Tapo akivaizdu, kad labiausiai būtent tai ir „skauda“, nes atrasti ryšį su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais, sudaryti sąlygas tinkamai ugdytis pedagogui yra bene didžiausias iššūkis. Džiaugiamės, kad mugėje mus lydi ir verslo sektorius – japoniški konstruktoriai „Japoko“, stalo žaidimai vienaragis.lt, leidykla „Nieko rimto“. Šie žmonės sugebėjo pakerėti Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos pradinukus ir lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtinius taip, kad tokių spindinčių vaikiškų akių ilgėjomės seniai.

 

O po visų šių prisiminimų labiausiai norėtųsi kreiptis į darželių auklėtojas. Ir tas, kurios dalyvavo, ir tas, kurios galbūt atvyks kitąmet. Mielos auklėtojos, Jūsų idėjinis atsidavimas yra pats svarbiausias kiekvienam vaikui, kuris yra jūsų grupėse. Ir pačiais sunkiausiais momentais, kai nusvyra rankos, prisiminkite tų vaikų akis, kurios į jus žvelgia su pasitikėjimu, meile, su savo jau įgyta patirtimi ir tikisi tų tinkamų padrąsinančių žodžių, tų jūsų pagamintų priemonių, tų nuostabių veiklų… Net jei tėveliai ne visada tai suvokia ir kartais pasitinka jus priekaištaudami, nepasitenkinę, supraskite, kad jie lygiai taip pat mokosi būti tėvais, kaip ir jūs mokotės dirbti su išmaniąja alfa karta. Mes visi mokomės su šiais vaikais. Ir puiku, kai galime pasidalyti sėkme, įkvėpti vieni kitus.

 

Daugiau apie mugę – www.youtube.com/watch?v=Dl-Fw9SjXvE&t=199s.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras