Žalia žinutė Lietuvai

Sigita Koriznienė
,
Kauno l.-d. „Daigelis“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Kauno lopšelis-darželis „Daigelis“ valstybės atkūrimo šimtmečio garbei prisijungia prie Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pavasarinio aplinkos tvarkymo ir medžių atsodinimo iniciatyvos. Kartu su bendruomene ir girininkija sodinome ąžuoliukus Lietuvai. Įstaigoje jau ne pirmus metus vyksta patirtinis ugdymas, plečiamas socialinės partnerystės tinklas, vykdomas lopšelio-darželio „Daigelis“ direktorės Laimos Kanienės inicijuotas ilgalaikis patirtinis projektas „Padedu augti“. Ugdymas(is) per patyrimą – tai ugdymas, kai vaikams sudaroma galimybė mąstyti, patiems atrasti ir patirti veiklos prasmę. Kas gali būti prasmingiau už vaikų sąmoningą norą saugoti gamtą, medžių ir paukščių pasaulį?

 

Saulėtą balandžio 20-osios rytą visi drauge – vaikai, tėvai, pedagogai – vykome į Varluvos mišką sodinti ąžuoliukų ir skleisti žalios žinutės Lietuvai. Suaugusieji kasė duobes sodinukams, o vaikai nešė po mažą žalią medelį. Tada visi kartu medelius sodino. Pasodinome ne 100, kaip tikėjomės, o 200 ąžuoliukų ir 50 liepų. Ir su mišku neatsisveikinome – kartu su vaikais čia dar sugrįšime aplankyti savo pasodintų medžių.

 

Vaikų išsakyti įspūdžiai:

„Dideli žmonės sodino medžius, o aš kartu su jais.“ (Austėja, 5 metai)

„Miške medžius nupjauna… Gaila, reikia atsodinti. Tėtis kasė duobes, o aš sodinau.“ (Matas, 5 metai)

„Pirmą kartą sodinau medžius: sužinojau, kad reikia iškasti duobę, medelio per ilgas šaknis patrumpinti. Medžius sodiname, kad daugiau deguonies būtų. Jeigu visi medžiai išnyktų, žemė taptų negyva.“ (Benas, 7 metai)

„Kai auga medžiai, pasaulis tampa žalias. Medžiai yra voverių ir pelėdų namai.“ (Samanta, 6 metai.)

 

Akcijos organizatoriai: socialinė pedagogė Jurgita Iškauskienė, logopedė Loreta Žilinskienė, auklėtoja Diana Vaidotienė ir Vytėnų girininkijos darbuotojai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Rima

    Kaunas yra Kaunas! Pagarba lopšelio-darželio ,,Daigelis” pedagogams. Tai tikrasis ugdymas, tikslingas darbas, kuriuo parodoma meilė Lietuvai iš tikrųjų. Dirba ir kiti, bet…