Gabiausi Lietuvos mokiniai visus metus varžysis „Mokslo lyderių turnyruose“

Lapkričio 10 d. vyko pirmasis „Mokslo lyderių turnyras“ (MLT), organizuojamas Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos. Per turnyrus mokiniai iš visos Lietuvos varžosi vykdydami įvairių disciplinų testus, užduotys dažnai peržengia tai, kas numatyta ugdymo programose. Pirmajame turnyre mokiniai sprendė matematikos ir socialinių mokslų užduotis, o kitų keturių MLT temos dalyviams bus atskleistos tik iššūkio dieną.

Įstoję į Kauno technologijos universiteto gimnaziją, mokiniai turi galimybę mokytis net septynių užsienio kalbų ir žinių semtis iš KTU dėstytojų. Tai leidžia gabiausiems mokytis tai, ką jie turėtų išgirsti tik už kelerių metų universitete.

 

Gimnazijos direktorius Tomas Kivaras teigia, kad savo jėgas išbandyti norinčių mokinių skaičius nuolatos auga. „Nuo 2010 m. turnyruose dalyvavo 2673 mokiniai, dauguma jų ne tik tikisi nurungti kitus, bet ir įstoti į mūsų gimnaziją. Vien pernai mokslo lyderių turnyruose dalyvavo daugiau nei 300 mokinių, iš kurių 73 tapo mūsų gimnazistais, dar trims mokiniams užteko išlaikyti tik stojamuosius egzaminus“, – teigia direktorius.

 

Gimnazijos mokinių prezidentė Gabija Vasiliauskaitė sako, kad dalyvaudami turnyruose mokiniai susipažįsta su gimnazija, jos atmosfera ir mokytojais, o besiruošdami gerokai pagilina savo žinias. „Kiekvieną kartą, kai pamatome žinių ištroškusius aštuntokus, besiruošiančius MLT, prisimename save, sukaustytus nerimo, bet itin trokštančius įstoti į gimnaziją. Buvo abejonių, ar verta palikti namus ir šeimą, bet džiaugiuosi, kad pavyko. Tie pasiruošimo metai sustiprino mane kaip žmogų, nes reikėjo daug kantrybės ruošiantis kiekvienam iš jų“, – teigė Gabija, kuri į gimnaziją atvyko iš Mažeikių rajono ir dabar gyvena mokiniams universiteto suteikiamame bendrabutyje.

 

Įstoję į Kauno technologijos universiteto gimnaziją, mokiniai turi galimybę mokytis net septynių užsienio kalbų ir žinių semtis iš KTU dėstytojų. Tai leidžia gabiausiems mokytis tai, ką jie turėtų išgirsti tik už kelerių metų universitete. T. Kivaro teigimu, būtent tai tapo gimnazistų raktu į sėkmę pasaulinėse olimpiadose. „Per neilgą gimnazijos istoriją net 104 mūsų auklėtiniai pasipuošė tarptautinių olimpiadų medaliais. Juos motyvuoja ne tik galimybė įstoti į prestižinį universitetą, bet ir varžytis įdomiausiuose pasaulio kampeliuose – nuo Balio iki Botsvanos“, – džiaugėsi gimnazijos direktorius.

 

KTU gimnazija vienintelė Lietuvoje turi specializuotas informacinių technologijų klases, kurias remia tokios įmonės kaip „Bentley Systems“ ir „NFQ Technologies“. Jose besimokantys mokiniai turi galimybę atlikti vasaros praktiką pas savo rėmėjus, o pasirinkę studijuoti Kauno technologijos universitete gali praleisti pirmąjį kursą. „Šias metais surinkome trečiąją sustiprinto informatikos mokymo klasę. Akivaizdu, kad vaikinai ir merginos aktyviai domisi IT galimybėmis, mąsto apie karjerą šioje srityje. Manau, kad gimnazija, universitetas ir IT technologijų verslo lyderiai kuria sinergijos procesą, atskleidžiantį Lietuvos potencialą kurti aukštos pridėtinės vertės produktus“, – teigia T. Kivaras.

 

Pabandykite išspręsti keletą „Mokslo lyderių turnyrų“ užduočių:

 1. Visi mano namo langai yra nukreipti į Pietus, o kieme vaikšto baltoji meška. Kur aš gyvenu?

 

 1. Koks yra Pijaus tėvo brolio senelio brolio sūnaus vardas?

 

 1. Kokia Žemės pusiaujo apytikslio ilgio vertė, išreikšta kilometrais?
  1. 40 000 km
  2. 20 000 km
  3. 10 000 km

 

 1. Vienoje euro banknotų pusėje vaizduojami skirtingi architektūros stiliai. Kas yra pavaizduota kitoje euro banknotų pusėje?
  1. Upės
  2. Tiltai
  3. Žmonės

 

5. Prieš 5 metus Simas buvo 3 kartus vyresnis už savo seserį Rugilę. Dabar jis tik 2 kartus vyresnis už Rugilę. Po kiek metų Simo ir Rugilės metų suma bus lygi 60?

 1. 10
 2. 12
 3. 15

 

Apie KTU gimnaziją

Kauno technologijos universiteto gimnazija yra valstybinė dieninė bendrojo ugdymo mokykla Kaune. Gimnazija vykdo pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas, atverdama galimybes gabiems mokiniams kaupti žinias ir įgyti praktinių įgūdžių. KTU gimnazijos mokiniai tarptautinėse mokslo ir žinių olimpiadose yra pelnę daugiau nei 100 aukso, sidabro ir bronzos apdovanojimų.

 

Daugiau informacijos:

Agnė Andriuškevičienė, Kauno technologijos universiteto g-jos direktoriaus pavaduotoja,
el. p. agne.andriuskeviciene@ktug.lt

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.