Įpusėjo projektas „Mūsų daug – Lietuva viena“

Dažnai sakoma, kad egzistuoja ne viena Lietuva, o daugybė – kiekvienas žmogus savo šalį mato ir supranta skirtingai, todėl yra tiek Lietuvų, kiek joje gyvena žmonių. Siekdama įprasminti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Vilniaus „Laisvės“ gimnazija organizuoja tarpmokyklinį šalies projektą „Mūsų daug – Lietuva viena“, kurio tikslas – ugdyti mokinių siekį pažinti Lietuvos etnografinius regionus ir tautinę įvairovę, savitumą ir pokytį per Lietuvos valstybės šimtmetį, skatinti domėtis kultūriniu paveldu, puoselėti bendravimo ir darnaus bendruomenės gyvenimo tradicijas. Projekte dalyvauja Molėtų r. Alantos, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago, Telšių „Džiugo“, Vilniaus Juzefo Ignacijaus Kraševskio ir Vilniaus „Žaros“ gimnazijos bei Kauno Kazio Griniaus ir Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazijos.

 

I projekto etape, vykusiame balandžio–birželio mėnesiais, skirtingų regionų mokyklų mokiniai rinko informaciją apie savo tautos ar etnografinio regiono kulinarinį paveldą. Šio etapo pristatymas birželį vyko Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje.

Lapkričio 8 d. vyko projekto II etapo renginiai – mokinių konferencija, kurioje projekte dalyvaujančių mokyklų atstovai pristatė savo regiono socialinę, ekonominę, politinę kaitą per pastarąjį šimtmetį, taip pat ryškiausias savo krašto šimtmečio asmenybes. Vėliau suskirstyti komandomis dalyvavo netradicinėje ekskursijoje po Vilniaus senamiestį, kuriame ieškojo su valstybingumo šimtmečiu susijusių objektų ir sprendė įdomias istorijos mįsles. Prie projekto veiklų mielai prisijungė ir žinomi Lietuvos istorikai – profesorius Alfredas Bumblauskas ir doc. dr. Aurelijus Gieda. Skirtingų šalies mokyklų mokiniai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir užmezgė daug pažinčių su bendraamžiais iš kitų Lietuvos mokyklų.

 

Projekto vadovė – Jolita Rancovienė, projektą kuruoja direktorės pavaduotoja ugdymui Jolanta Gutauskaitė-Janulevičienė. Baigiamasis projekto renginys vyks gruodžio mėnesį. Gražiausias projekto II etapo akimirkas galite pamatyti čia.

 

Projekto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.