Aplinkosaugos viktorina

Ina Povilaitienė
,
Panevėžio l.-d. „Rūta“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Saulėtą spalio dieną nemažas būrys Panevėžio priešmokyklinukų susirinko pasivaržyti aplinkosaugos viktorinoje „Aš žinau – sužinok ir tu“ (Panevėžio lopšelio-darželio „Rūta“ vykdoma savivaldybės finansuojamo projekto „Padėk silpnesniam“ veikla). Lopšelių-darželių „Sigutė“, „Žibutė“ ir „Rūta“ komandos susibūrė mokytis ir mokyti vienas kitą, kaip padaryti, kad žemė taptų švaresnė, o susikaupusios atliekos nežalotų gyvūnų. Į stiklo šukę miške susižeidusiam kiškučiui (auklėtoja Aušra Kairienė) atvilkus visą maišą miške surinktų šiukšlių vaikai parodė, kaip sugeba jas rūšiuoti. Atsidėkodamas kiškutis pakvietė į linksmąsias estafetes, kuriose visos priemonės buvo pagamintos iš buitinių atliekų: ir boulingo kamuoliai, ir lazdos, ir „linksmosios pėdutės“. Pajudėję ugdytiniai vėl kibo į užduotis – sprendė kryžiažodžius, atsakinėjo į klausimus.

 

Įtvirtinti viktorinoje gautas žinias padėjo Panevėžio gamtos mokyklos specialistė Valda Briedienė. Ji atsivežė daug džiaugsmo vaikams sukėlusį siurprizą – gyvalazdę Zipį, parodė, kokios bėdos gali ištikti gyvūnus, susidūrus su nerūpestingai žmonių paliktomis atliekomis – celofaniniais maišeliais, popieriaus dėžutėmis ir panašiai. Net nuščiuvę vaikai stebėjo viktorinos vedėjos (auklėtoja metodininkė Jolanta Valuntienė) rodomus filmuotus vaizdus apie katastrofišką taršos žalą gyvūnijai ir gamtai, klausėsi jos žodžių apie tai, kaip visiems norėtųsi, kad ir po šimto metų mūsų vaikai ir anūkai galėtų gyventi švarioje žemėje.

 

Direktorė Regina Mikalauskienė visas puikiai pasirodžiusias komandas apdovanojo įstaigos ir rėmėjų – Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento – dovanėlėmis ir paprašė vaikų sugrįžus namo savo tėveliams priminti apie būtinybę saugoti gamtą, nes „vaikai ne visada klauso tėvelių, bet tėvai vaikų visada paklausys“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.