Akcija „Stebuklingos raidelės“

Edita Kazlauskienė
,
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė metodininkė

Patys mažiausi Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) ugdytiniai: ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai kartu su vyresniąja priešmokyklinio ugdymo pedagoge Asta Sviderskiene, parengiamukai su vyresniąja pradinių klasių mokytoja ir surdopedagoge Rima Lavickiene bei pirmosios klasės mokiniai su pradinių klasių mokytoja metodininke Laimute Lazdauskiene, klasių valandėlių metu atliko socialinės pedagogės Editos Kazlauskienės siūlomą akciją „Stebuklingos raidelės“.

 

Akcijos tikslas – pasidžiaugti savo vardu ir iš jo sukurti ne bet kokias, o kitokias – stebuklingas, draugiškas raideles, atspindinčias vardo savininką. Jas sukurti pasiūlyta iš įvairių priemonių ir medžiagų, kurias galima rasti namuose (maisto, žaislų, antrinių žaliavų ir kt.), o ypač gamtoje.

 

Šios akcijos idėja – organizuoti prevencinę veiklą be patyčių, ugdant draugiškus, pagarbius santykius. Kiekvienas turi vardą, kurį jam išrinko tėvai (globėjai, rūpintojai). Vienų vardai ilgi, kitų trumpi, aiškūs, skambūs ar negirdėti, svarbiausia – gerbiami, jais didžiuojamasi, džiaugiamasi vardo reikšme. Akcijos metu ypač akcentuota, kad labai svarbu, jog mylėtume bei gerbtume save ir kitus, vertintume tai, kas mums duota ir nekurtume pravardžių, kurios žeidžia.

 

Šiais laikais vaikams labai patinka pasišaipyti vieniems iš kitų, kurti pravardes, įžeidinėti, nes kito trūkumus ar problemas pamatyti ir pasijuokti iš jų – lengviau. Tyčiodamiesi jie nė nesusimąsto, jog skaudina ar įžeidžia. Taigi – labai svarbu mokėti pastebėti kuo daugiau gražių, spalvotų, žaismingų dalykų aplinkui, neskaudinti kitų ir dalintis pozityviomis mintimis, gražiais darbais, padėti vieni kitiems ir būti draugiškais.

 

Akcijos metu norėjosi pasidžiaugti gražiais darbeliais ir prisiminti draugystės taisyklę. Kiekvienas vardo savininkas galėjo pristatyti vardą savaip. Sulaukėme kūrybingai stebuklingų, gražių, spalvotų, kvapnių raidžių ir vardų iš gėlių, uogų, šakelių, akmenukų, „Lego“ kaladėlių, pagaliukų, žaislų ir šiaudelių. Taigi, dirbant nuotoliniu būdu, galima rasti laiko ir kitokioms veikloms.

 

Pasak mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės, labai gerai, kad organizuojamos tokios akcijos, į veiklą įtraukiančios daugumą bendruomenės narių. „Smagu pasidžiaugti vaikų, tėvų (globėjų, rūpintojų), mokytojų, specialistų, darbuotojų, administracijos draugiškumu, kūrybiškumu ir bendryste. Svarbiausia, kad nuošalėje nepaliekamas nė vienas bendruomenės narys. Džiugu, kad mūsų mokykloje nuolatos gyvena draugystė, meilė, pagarba ir supratimas“, – teigia direktorė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.