Vaikų brandumo ugdymas – pagalba vaikui užaugti

Laura Vaitkevičienė
,
Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras tęsia „Aktyvių tėvų akademiją“ organizuodamas nemokamų paskaitų ciklą tėvams, siekiantiems geriau pažinti, suprasti, apsaugoti savo vaiką, ieškoti būdų, kaip ugdyti jo kompetencijas pagal prigimtines galias, charakterio savybes, patirtį, ugdymosi poreikius siekiant individualios vaiko pažangos. Gegužės 5 d. gausus tėvų būrys klausė nuotolinę paskaitą „Vaikų brandumo ugdymas – pagalba vaikui užaugti“, kurią vedė šalyje gerai žinomas ugdymo psichologas Evaldas Karmaza.

 

Lektorius pasidalijo žiniomis ir idėjomis, kokiomis gairėmis vadovautis, kad padėtume vaikui užaugti brandžiu žmogumi, atsakė į tėvelių užduotus klausimus, davė daug naudingų patarimų. Pasak psichologo, nors žodis ir skambus, jame yra paslėptas ne vienas sluoksnis ir išbandymas, su kuriais susiduria tėvai įvairiais vaiko augimo etapais. Brandų žmogų atpažinsi, pagal kokias vidines taisykles jis gyvena. Jo kultūra atspindi brandumą. Skatino mokyti vaikus sakyti viską atvirai, nemeluoti, prisiimti atsakomybę. Mokyti kurti santykius su draugais, juos stebėti ir palaikyti, o destruktyvius santykius nutraukti. Vertinti savo gebėjimus, pasiekimus, naujas žinias ir atradimus. Taip pat akcentavo, kad ypač svarbu pasirūpinti ir užtikrinti vaikų bazinius poreikius: miegą, maistą, judėjimą, saugumą. Be to, mokyti vaikus nelyginti savęs su kitais, bet lyginti save su savimi, koks buvai vakar. Evaldas Karmaza tėveliams patarė užduoti sau ir vaikams klausimą „Ko vaikas išmoko iš mūsų šeimos?“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.