Stojančiųjų pasirinkimai: KTU studijos – ir tvirtai apsisprendusių, ir šimtukininkų, ir stojančiųjų iš užsienio akiratyje

Kauno technologijos universitetas (KTU) išlaiko tvirtas lyderystės pozicijas tarp stipriausių universitetų Lietuvoje. Vilniaus universitetas ir KTU, atitinkamai, užima pirmąją ir antrąją vietas pagal stojančiųjų prašymuose pirmuoju prioritetu pateiktus valstybės finansuojamų bakalauro studijų pasirinkimus. Populiariausia universitetinių studijų programa Lietuvoje – KTU Programų sistemos, kurią pasirinko 312 stojantieji į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas.

 

Liepos 26 d. paskelbti bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas I etapo pabaigos rezultatai. Paaiškėjo, kad per pirmąjį bendrojo priėmimo etapą  į KTU buvo pakviesta studijuoti 1212 stojančiųjų, kurie kviečiami į valstybės finansuojamas pirmosios pakopos studijų vietas, į valstybės nefinansuojamas vietas – dar 174.

Tarp gavusiųjų kvietimus studijuoti bene penktadalį sudaro abiturientai, kurių brandos atestatuose – aukščiausi egzaminų įvertinimai. Pagrindiniame bendrojo priėmimo etape studijuoti KTU pakviesti 238 šimtukininkai. Itin aukštais mokymosi rezultatų vertinimais pasižymėję stojantieji dažniausiai rinkosi studijas Informatikos fakultete – jame pakviesti studijuoti 139 asmenys.

 

Kvietimus studijuoti KTU gavo ir abiturientai surinkę po 5 šimtukus. Įspūdingais įvertinimais pasižymėję pretendentai prašymuose pasirinko Programų sistemų, Taikomosios matematikos studijų programas. KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis pažymi, kad į KTU studijuoti ateina motyvuoti, smalsūs studentai, kuriems svarbiausia – žinios, patirtis, universiteto ryšys su darbo rinka ir socialiniais partneriais.

Daugiausia kvietimų – IT ir inžinerijos programose

 

Daugiausia kvietimų studijuoti KTU valstybės finansuojamose vietose pakviesta į Programų sistemas, Statybų inžineriją, Informatikos inžineriją, Aviacijos inžineriją, Informatiką, Mechanikos inžineriją.

Šiemet ženkliai daugiau pakviestųjų studijuoti fiksuojama Muzikos technologijų, Komunikacijos ir informacijos valdymo technologijų ir studijų programose. Tarp programų, į kurias pakviesta daugiau stojančiųjų negu pernai, rikiuojasi ir Finansai, Cheminė technologija ir inžinerija, Elektronikos inžinerija.

 

Sutartys su pakviestaisiais studijuoti universitetuose bus sudaromos nuo liepos 29 d. 8 val. iki liepos 31 d. 17 val., pakviestieji studijuoti gali pasirašyti elektroniniu būdu arba atvykę į KTU. Antrasis LAMA BPO priėmimo etapas prasidės rugpjūčio 1–3 d. Norintieji studijuoti kviečiami aktyviai dalyvauti priėmime, nes dar bus likusių ir valstybės finansuojamų studijų vietų.

Kokybės kartelė – nenuleidžiama

Jonas Čeponis (KTU nuotr.)

„Nuosekliai laikomės kokybinių reikalavimų – kaip ir susitarta su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Šiemet minimalus konkursinis balas į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas Kauno technologijos universitete yra 5,4“, – teigia KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis. Jis primena universiteto nuostatą netaikyti praktikos, kai reikalavimų kartelė nuleidžiama ir žemesnis konkursinis balas taikomas tiems, kas pretenduoja į studijas savo lėšomis.

 

„Gera žinia, jog KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete sėkmės sulaukė nauja, 3 metų trukmės bakalauro Vadybos programa“, – pastebi prorektorius, komentuodamas situaciją apie studijas regione. Pasak J. Čeponio, tai rodo, kad sprendimas vykdyti tokias studijas Panevėžio regione pasiteisino. Ateinančiais metais stojantiems į Panevėžyje realizuojamas KTU programas atsiras dar naujų pasirinkimų – šiuo metu vyksta naujos studijų programos akreditavimo procesas.

Dar viena gera žinia – šiemet augo ir susidomėjimas KTU tarptautinėmis studijomis. Nors priėmimo procedūros į šias studijas dar nesibaigusios, studijuoti KTU tarptautinių studentų paraiškų skaičius jau dabar yra didesnis nei praėjusiais metais.

 

KTU inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.