Speciali etatinio koordinavimo grupė prižiūrės ir teiks pagalbą dėl naujo modelio įdiegimo

Sudaryta etatinio koordinavimo grupė stebės modelio įgyvendinimą ir teiks rekomendacijas mokykloms bei savivaldybėms, kaip spręsti kylančius sunkumus, kokios yra gerosios praktikos, kurias galima plėsti kitose Lietuvos vietose. Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės įsakymu tokia darbo grupė sudaryta vakar.

 

Į koordinavimo grupę, kuriai vadovauja švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius, įeina mokytojų profesinių sąjungų nariai, mokyklų vadovai, savivaldybių atstovai, ministerijos darbuotojai. Iš viso 33 nariai.

Darbo grupės nariai stebės, kaip įgyvendinamas etatinio modelis ir panaudojamos savivaldybėms skirtos lėšos mokytojų atlyginimų fondui. Prireikus darbo grupė į konsultacijas galės pasikviesti nepriklausomų ekspertų, valstybės institucijų, įstaigų ar organizacijų atstovų.

 

„Grupės posėdžiuose bus pristatoma analitinė informacija iš savivaldybių ir vertinama, kur yra problema – priimtų teisės aktų lygmeniu, ar savivaldybė nesusitvarko, o galbūt kuri mokykla. Jei tai savivaldybė ar mokykla, bus pateiktos to lygmens rekomendacijos. Jei bus aptikta trūkumų teisės aktuose, bus rekomenduojama Seimui, Vyriausybei ar ministerijai teisės aktus keisti, priimti naujus“, – sako vienas grupės narių, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

 

Mokykloms į pagalbą teikiamos teisininkų konsultacijos „Teisės klinika“, parengta skaičiuoklė mokytojams ir mokyklų vadovams, nuolat atnaujinami dažnai užduodami klausimai, visą rugsėjį vyksta tiesioginės transliacijos Švietimo ir mokslo ministerijos „Facebook“ ir „Youtube“ paskyrose etatinio klausimais, veikia karštoji telefono linija, dirba konsultantai.

 

Spalį bus atliekama savivaldybių pasitvirtintų lėšų paskirstymo tvarkų apžvalga. Lapkritį numatoma atlikti mokytojų atlyginimų tyrimą ir sudaryti atlyginimų žemėlapį pagal savivaldybes, kaip panaudojami keturiems šių metų mėnesiams skirti 17,4 mln. eurų pirmam etatinio etapui įgyvendinti.

 

ŠMM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.