Šis rugsėjis ramesnis, nusiskundimai dėl etatinio stebina

Rasa Dagienė
,
Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorė

Mokyklų vadovai galimybę ruoštis etatiniam turėjo jau nuo gegužės. Be skubos ir be streso. Aš pati jau dvi savaitės išvis nebegalvoju apie etatinį, rūpinuosi kitais reikalais. Apskritai man šis rugsėjis netgi ramesnis negu praėjusieji…

Pasiskirstėme etatus, pinigų irgi turėjome užtektinai. Dar netgi šiek tiek ir atliko, jau svarstau apie paskatinimus mokytojams. O kitąmet gausime dar daugiau! Bet, žinoma, nei laisvais etatais, nei pinigais švaistytis labai negalime, nes mokykloje mokinių situacija visada kintanti. O gal ims keli ir išvažiuos, tada krūvis mokytojams netikėtai sumažės.

 

Apskritai padėtis mokykloje rami ir stabili. Neseniai mokyklos situaciją pristatėme ir aptarėme su mokytojais. Daug mokyklų gražiai susitvarkė su etatiniu. Girdėdama kai kurių nusiskundimus stebiuosi ir negaliu to suprasti.

Etatinis užmokestis yra teisingesnė apmokėjimo sistema. Daug kam žinomas Pareto dėsnis, kad 20 proc. našiai dirbančių žmonių organizacijai duoda 80 proc. rezultato. Tą 20 proc. mes „premijuodavome“ pamokomis, o kitus darbus mokytojai iki šiol darė be užmokesčio, aukodami savo laiką, savo šeimas. Dabar jiems bus galima apmokėti – už darbus bendruomenei, už visus renginius. Labai dėl to džiaugiuosi, nes jau matau, kad savo mokykloje galėsiu „atlaisvinti rankas“ mokytojams, galintiems inicijuoti ir nuveikti darbus, kuriems ir yra sutverti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (5)

 • Redaktorė

  Šiandien, rugsėjo 25 d., 14 val. Švietimo ir mokslo ministerijos „Facebook“ ir „Youtube“ paskyrose vyks tiesioginė transliacija apie mokyklų ir savivaldybių patirtis pereinant prie etatinio. Manau Jums vertėtų prisijungti ir išsiaiškinti. Nes kaip yra sakęs V. Bacys, reikia šnekėtis…

  Skaitykite daugiau: http://www.svietimonaujienos.lt/rytoj-tiesiogine-transliacija-apie-mokyklu-ir-savivaldybiu-patirtis/

 • Redaktorė

  Bet ar progimnazijos direktorė žino apie šias dvejones?

 • ona

  Etatinis suprantamas, bet nespesim visu darbu nudirbti per skirtas valandas duotai etato daliai.

 • Laima

  O dabar mokytojai nesveikai konkuruos ir lips vieni kitiems per galvas, kad tik kokį renginį pravesti… dabar ne į pamokas koncenyruosomės, bet žiūresim, kad tik per renginius ir visokias akcijas atrakcijas mus valdžia pastebėtų ir apdovanotu tais keliais procentais, lyg būtumėm didžėjais, o ne mokytojais.

 • Jūratė

  Ta pati Lietuva…Pas mus pinigų trūksta,visiems mažiau,negu pernai,netgi jeigu kontaktinės padidėjo.Keista skaityti,kad pinigų pakanka ir viskas seniai aišku.O ir skaičiavimai pas mus dar tik vyksta.Ne,mes nesiskundžiam,bet būtinai sužinosime,kodėl negauname net pernykščio atlyginimo.