Prezidentūroje pagerbti tarptautinių mokinių olimpiadų ir konkursų nugalėtojai

Gruodžio 18 d. Prezidentūroje Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasveikino tarptautinių olimpiadų ir konkursų laimėtojus, juos rengusius mokytojus, komandų vadovus.

„Esate kaip puikūs muzikos instrumentai, labai anksti pradėję kurti savo gyvenimo melodiją, kuri mus džiugina ir skatina Jumis didžiuotis. Neabejoju, kad dar daug nuostabių melodijų išgirsime ateityje. Džiaugiuosi, kad tarp Jūsų yra talentų ir iš mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių, nors išties norėtųsi matyti jų dar daugiau. Mes nepavargsime siekti, kad mūsų švietimo sistema būtų pajėgi suteikti vaikams lygias galimybes visur – tiek Žemaitijos šiaurėje, tiek Dzūkijos pietuose“, – sakė šalies vadovas. Pasak jo, nors iššūkių švietime mums netrūksta, bet aukščiausi jaunimo pasiekimai įrodo, kad esame pajėgūs varžytis su bendraamžiais pasaulyje.

Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, dalyvavimas tarptautiniuose renginiuose mokiniams suteikia didžiulę naudą ir įsimintiną patirtį, o aukšti laimėjimai parodo, kad galime būti geriausi. „Vaikai turi progą bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais iš įvairių pasaulio šalių, pademonstruoti savo įgūdžius ir žinias keliose mokslo srityse. O jeigu jie dar apdovanojami už įspūdingus laimėjimus, tai belieka džiaugtis mūsų jaunaisiais talentais ir dėkoti jiems. Mokiniai, juos ugdę mokytojai, komandų vadovai, prie sėkmės prisidėję tėveliai, esate verti geriausių žodžių ir didžiausios pagarbos“, – sako ministras A. Monkevičius.

 

Šiais metais tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose iš viso dalyvavo 190 mokinių, kurie pelnė 6 aukso, 6 sidabro ir 25 bronzos medalius, 10 pagyrimo raštų, 5 trečiąsias vietas ir 1 specialųjį prizą.

Labiausiai „auksinė“ olimpiada buvo informatikams, kurie, konkuruodami su 64 mokiniais iš dešimties šalių, 25-ojoje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje, vykusioje Tartu universitete, parsivežė 3 aukso ir 1 sidabro medalį. Komandinėje įskaitoje Lietuvos komanda užėmė pirmąją vietą. O iš Azerbaidžano sostinės Baku jaunieji informatikai grįžo su 2 sidabro ir bronzos medaliu.

 

Lietuvos mokiniams sekėsi ir Honkonge vykusioje tarptautinėje geografijos olimpiadoje. Jie varžėsi su daugiau nei 160 mokinių iš beveik 50 šalių ir laimėjo tris medalius: aukso, sidabro ir bronzos, o komandinėje įskaitoje užėmė devintąją vietą. Šioje olimpiadoje Lietuva dalyvauja nuo 2004 m., per tą laiką lietuviai pelnė 30 medalių, penkis iš jų – aukso. Jauniesiems geografams pasisekė ir Baltijos šalių olimpiadoje: laimėti 1 aukso, 1 sidabro ir net 4 bronzos medaliai, o komandinėje įskaitoje Lietuvos komanda užkopė į pirmąją vietą.

Jaunieji biologai šiemet iš Vengrijos grįžo su aukso medaliu, 2 bronzos medaliais ir pagyrimo raštu. Lietuva tarptautinėje biologijos olimpiadoje dalyvauja nuo 2007 m. ir per šį laiką Lietuvos atstovas aukso medalį iškovoja antrą kartą.

 

Jaunieji chemikai šiemet buvo apdovanoti sidabro medaliu ir 2 bronzos medaliais bei pagyrimo raštu. Jungtinėje Karalystėje vykusi matematikos olimpiada Lietuvos mokiniams buvo išskirtinė tuo, kad buvo apdovanoti visi komandos nariai: pelnyti 3 bronzos medaliai ir 3 pagyrimo raštai. Pasaulinė matematikos olimpiada yra ne tik pati seniausia, bet ir daugiausia komandų bei dalyvių pritraukianti mokinių mokslo olimpiada. O Čekijoje surengtoje Vidurio Europos matematikos olimpiadoje Lietuvos mokiniai šiemet laimėjo 2 bronzos medalius.

 

Du bronzos medaliai ir 3 pagyrimo raštai – toks jaunųjų fizikų laimėjimas Izraelyje vykusioje olimpiadoje.

Jaunieji astronomai dviejose olimpiadose buvo apdovanoti dviem bronzos medaliais ir pagyrimo raštu.

Kinijos mokslo ir technologijų inovacijų konkurso paaugliams CASTIC dalyviai pelnė 3 trečiąsias vietas, tarptautinėje lenkų kalbos olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo 2 trečiąsias vietas, o jaunieji filosofai iš Romos grįžo apdovanoti pagyrimo raštu.

 

Per apdovanojimų ceremoniją taip pat įteiktas Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos specialusis prizas. Jis skirtas kretingiškei, Pranciškonų gimnazijos 12 klasės mokinei Julijai Grigaitytei. Abiturientė Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursui pateikė novatorišką idėją, kad apynių ekstraktas, įterptas į bioskaidųjį plastiką, stabdo pelėsio augimą, todėl maisto produktai šiose pakuotėse galėtų būti apsaugoti nuo nepageidaujamo mikroorganizmų poveikio.

 

Kitąmet Lietuvos mokiniai ne tik keliaus į pasaulio olimpiadas ir konkursus. Vilniuje bus surengta 51-oji tarptautinė fizikos olimpiada. Tikimasi sulaukti delegacijų iš maždaug 90-ies valstybių.

 

ŠMSM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.