Pilietinio pasipriešinimo abėcėlė

Leidinys gimė įgyvendinant vieną svarbiausių Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM užduočių – šviesti, mokyti visuomenę, kaip krizės atveju ji galėtų neginkluotais pasipriešinimo būdais prisidėti prie valstybės gynybos.

 

Leidinys parengtas bendradarbiaujant Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentui prie KAM ir Vilniaus dailės akademijai, kurios studentai originaliais piešiniais iliustravo pateiktus pilietinio pasipriešinimo patarimus. Tai tapo puikiu pavyzdžiu, kaip skirtingos institucijos ir skirtingos kartos gali siekti tų pačių tikslų.

 

Šios knygelės tikslas – supažindinti skaitytoją su pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo tikslais, strategijomis, taktika, „ginklais“ bei jų „šaudmenimis“ remiantis tiek šios srities korifėjaus Gene Sharpo, tiek ir kitų autorių bei pilietinio pasipriešinimo pavyzdžių patirtimi (įskaitant ir pačios Lietuvos bei leidinio redaktoriaus sukauptą patirtį).

 

Leidinys yra tarsi atmintinė tiems, kurie baigė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo kursą Nr. 1 (pradėtas vesti 2019 m.) arba Lietuvos šaulių sąjungos organizuojamus nesmurtinės kovos kursus (pradėti vesti 2018 m. pabaigoje). Ši atmintinė bus lengvai suprantama ir bet kuriam kitam piliečiui, nes teorinėje dalyje gausu pavyzdžių, o pagrindinę turinio dalį sudaro patarimai, iliustruoti piešiniais. Beje, knygelėje esantys piešiniai skirti ne tik suaugusiems skaitytojams nagrinėti, bet ir vaikams spalvinti. Siekiame, kad ir mažiausieji mūsų šalies piliečiai pamažu prisijaukintų suvokimą, jog priešintis galime visi.

 

Dėl leidinio įsigijimo galite kreiptis el. paštu albertas.daugirdas@kam.lt

KAM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.