„Piešiam, tapom nateles ir dainuojam daineles“

Remigija Baliutienė
,
Šiaulių lopšelio-darželio „Salduvė“ meninio ugdymo mokytoja-metodininkė
Ramunė Klungevičienė
,
socialinė pedagogė

Bendradarbiaujant dviem įstaigos specialistėms: meninio ugdymo mokytojai ir socialinei pedagogei (papildomai dirbančiai su daile) gimė mintis apjungti dvi meno rūšis ir atrasti naujų raiškos formų, todėl jau antrus metus Šiaulių lopšelyje-darželyje „Salduvė“ vykdomas respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikinis-meninis projektas apimantis meninį ugdymą ir STEAM, kurio tikslas per patyriminį ugdymą skatinti vaikų meninę raišką, estetinį skonį, kūrybiškumą.

 

Projektas skirtas muzikos ir dailės sąsajų integracijai, pasitelkiant įvairias STEAM veiklas, interpretuojant muzikos simbolius (smuiko raktą, ketvirtines ir aštuntines natas, pauzes ir t. t.) ir dainuojant mėgstamą dainelę.

 

Projekte dalyvavo 97 mokytojai, dirbantys pagal ikimokyklinio ir (arba) priešmokyklinio ugdymo programas, ir meninio ugdymo mokytojai, dirbantys pagal ikimokyklinio ir (arba) priešmokyklinio ugdymo programas, jų ugdytiniai iš 45 Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų.

 

Projektų organizatorius maloniai nustebino mokytojų išradingumas ir kūrybiškumas, idėjų gausa, technikų parinkimas. Ugdytiniai piešė, tapė net ant sniego, dėliojo, karpė, lipdė, panaudojo interaktyvią lentą ir patys tapo muzikiniais simboliais. Projekto veiklų įgyvendinimui buvo naudojamos kruopštumo ir dėmesingumo reikalaujančios technikos: naudojant vašką ir guašą, „Marbling“ techniką, monotipiją vandenyje.

 

Džiaugiamės ir esame įsitikinę, kad muzikos ir dailės sąsajų integracija paremtas projektas buvo sėkmingas, įgalinantis atrasti ir plėtoti vis kitokias ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų, meninio ugdymo mokytojų bendradarbiavimo, dalijimosi gerąja darbo patirtimi formas, skatinantis integruoti į patyriminį ugdymą STEAM veiklas, suteikiantis teigiamų emocijų mūsų ugdytiniams.

 

Dėkojame projekto dalyviams už išsakytas pozityvias mintis, palaikymą, paskatinimą inicijuoti panašaus pobūdžio projektus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Daiva

    Nuostabus projektas ir puikios organizatorės, todėl ir dalyvių daug, o jų darbeliai labai įdomūs ir dailūs.