Janoniečių laimėjimai

Juliaus Janonio gimnazijos moksleivių sėkmė šalies lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje

 

Kovo 16–17 d. Druskininkuose vyko lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados šalies etapas. Jame dalyvavo ir šauni mūsų miesto komanda – keturi mokiniai, geriausiai pasirodę Šiaulių miesto olimpiadoje: Ilzė Česnavičiūtė ir Urtė Kavaliauskaitė iš Juliaus Janonio gimnazijos bei Kotryna Matuliokaitė ir Neilas Beniušis iš Didždvario gimnazijos.

Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados prizininkės, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinės (iš kairės) Urtė Kavaliauskaitė ir Ilzė Česnavičiūtė

Olimpiadoje dalyvavo daugiau nei 140 moksleivių: visų Lietuvos miestų ir miestelių bei užsienio lietuvių (Vokietijos, Liuksemburgo, Latvijos) atstovai, geriausiai mokantys lietuvių kalbą ir literatūrą. Gimnazistai turėjo atlikti sudėtingas užduotis: atsakyti į testo klausimus ir parašyti esė. Kebliausi klausimai, mokinių nuomone, buvo apie patarmes, neprograminių rašytojų kūrybą. Ypač sunku buvo parašyti 350 žodžių rašinį per dvi valandas.

 

Kitą dieną vyko olimpiados uždarymo šventė. Rezultatai nudžiugino: nepaisant didžiulės konkurencijos, Juliaus Janonio gimnazijos mokinės Urtė Kavaliauskaitė (III klasė, mokytoja D. Žukauskienė) ir Ilzė Česnavičiūtė (II klasė, mokytoja A. Ganusauskienė) savo amžiaus grupėse užėmė III vietas. Gimnazistės buvo apdovanotos medaliais, diplomais, atminimo dovanėlėmis.

 

Diana Žukauskienė

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

 

Janoniečiai – Prancūzų kalbos ir kultūros savaitės Šiauliuose laureatai

 

Kartu su pavasariu į Šiaulių miestą sugrįžta ir frankofoniška kultūra. Šiaulių miesto mokiniai ir miesto svečiai vasario 27 d. – kovo 3 d. buvo kviečiami dalyvauti įvairiuose renginiuose, konkursuose, olimpiadose, filmo peržiūroje ir degustacinėje vakarienėje. Puikias prancūzų kalbos žinias Šiaulių miesto prancūzų kalbos olimpiadoje pademonstravo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokiniai Armantas Gružas (B1 lygis, I vieta), Roberta Jurpalytė (B2 lygis, II vieta). Gimnazistus olimpiadai parengiau aš, Juliaus Janonio gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja Virginija Vaičiulienė.

Juliaus Janonio gimnazijos mokiniai, Šiaulių miesto prancūzų kalbos olimpiados laureatai: Armantas Gružas (B1 lygis, I vieta), Roberta Jurpalytė (B2 lygis II vieta).

Vertimo konkursas sukvietė į „Jovaro“ progimnaziją 6–8 klasių (į Juliaus Janonio gimnaziją 9–11 klasių) mokinius išbandyti savo jėgas verčiant tekstus.

Orientacinis žaidimas „Prancūziški Šiauliai“ mokinius kvietė pasinerti į frankofonišką Šiaulių istoriją.

Edukacija „Šokolado kelias prancūziškai“ saldainių fabriko muziejuje nukėlė į actekų laikus.

Nuostabus prancūziškas filmas „Gardumynas“ miestiečiams papasakojo apie pirmąjį restorano įkūrimą dar prieš Prancūzijos revoliuciją.

Galimybių pasirinkimą paskaitoje „Darbas. Savanorystė, karjera – ką renkiesi tu?“ Didždvario gimnazijoje gimnazijos mokiniams ir svečiams iš Radviliškio pristatė buvęs gimnazijos mokinys Vilius Aksomaitis.

Savaitės renginius vainikavo degustacinė vakarienė „A la française“ šeimos restorane „Trys“, kur skambant prancūziškai melodijai buvo galima pasimėgauti prancūziško skonio subtilybėmis, ragaujant austrių (des huitres), midijų (des moules) ar antienos (confit du canard) patiekalų.

 

Renginiuose dalyvavo Šiaulių miesto Didždvario, Juliaus Janonio, Stasio Šalkauskio, „Saulėtekio“, Lieporių gimnazijų, Jovaro, „Juventos“, Gegužių, Medelyno, „Romuvos“, Pakruojo progimnazijų mokiniai ir mokiniai iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos.

 

Virginija Vaičiulienė

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.