Paskelbtas M. Lukšienės premijos laureatas

Dovilė Šileikytė
,
„Švietimo naujienų“ korespondentė

Šiandien per Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiantį koncertą, skirtą Tarptautinei mokytojo dienai, bus įteikta 2018 m. Meilės Lukšienės premija, kurios laureatą vakar Švietimo ir mokslo ministerijoje išrinko komisija ir paskelbė viceministras Gražvydas Kazakevičius. Premija atiteko Aliui Avčininkui – lietuvių kalbos ir literatūros mokytojui, dirbančiam Vilniaus Užupio gimnazijoje.

 

Asta Navickaitė, 2017 m. M. Lukšienės, švietimo reformos pradininkės, mokslininkės, literatūrologės, premijos laureatė, prieš paskelbiant laureato pavardę kreipėsi į pretendentus: „Šiandien išėję iš šių rūmų turėtumėte jaustis praplėtę savo žinias, akiratį, draugų ratą. Visos idėjos, kurios šiandien skambėjo diskusijoje, labai žavi ir motyvuoja, linkiu, kad jūs ir toliau eitumėte ta pačia kryptimi. Turite nemažą ryšulėlį raktų, su kuriais galite atrakinti duris į diplomatiškumą, draugiškumą, bendruomeniškumą ir mokinio, kolegų, bendruomenės, tėvų širdis.“

 

G. Kazakevičius apibendrindamas komisijos darbą teigė, kad buvo labai sunku išrinkti laureatą, nes visi kandidatai buvo stiprūs ir verti premijos – ne atsitiktinai diskusijai aptarti komisija buvo skyrusi tris valandas. „Visi esate laimėtojai: džiaugiamės, kad praktikoje skamba frazės apie integraciją, patirtinius mokymus. Jeigu tokių žmonių yra ir čia tik dalis jų, nes galbūt ne visi peržengia savo barjerą ir išdrįsta kandidatuoti, tada galima sakyti, kad kalbos apie sužlugusį Lietuvos švietimą yra perdėtos“, – kalbėjo viceministras.

 

Šiame konkurse antrą kartą dalyvavęs A. Avčininkas teigė, kad jo didžiausias įkvėpimas ir kelrodis – mokytoja Danutė, kurią pavasarį lankė ligoninėje, ji tada linkėjo meilės, kuri padeda nudirbti dar didesnius darbus. „Supratau, kad tai nėra literatūrinė frazė, nes mokytoja man yra gyvas pavyzdys, kad tai, ką sakai, perduodi mokiniams, yra gyva. Aš turiu tęsti tą darbą, kurį pradėjau jos dėka. Šis laimėjimas yra įvertinimas jai ir visiems mane mokiusiems mokytojams“, – sakė laureatas.

Josvydo Elinsko nuotraukos

Į Meilės Lukšienės premiją šiemet pretendavo 21 jaunas mokytojas: 10 vyrų ir 11 moterų iš Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Kauno, Alytaus, Kretingos, Varėnos rajonų mokyklų. Kandidatų amžius buvo nuo 24 iki 35 metų. Laimėtojas buvo išrinktas po diskusijos, kurioje pretendentai turėjo trumpai papasakoti, kokios Meilės Lukšienės idėjos ir kodėl motyvuoja juos dirbti mokykloje, kaip jie kuria mokyklą, patrauklią kiekvienam vaikui.

 

Apie Užupio gimnaziją, kurioje dirba A. Avčininkas, neseniai rašėme.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.