Moliūgėlio šviesa Ylakiuose

Sigutė Jakštienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Rudeniui įsikibus į parankę, su vis stiprėjančiais vėjo gūsiais, vis retesniais saulės spinduliais ir spalvotais lapais nubarstytais takais ir keleliais į Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelį-darželį atkeliavo iniciatyva, kuri skatino paskleisti moliūgo šviesą ir šilumą ne tik Ylakiuose, bet ir visoje Lietuvoje. Mokytoja Vilija Gerikienė vykdė respublikinį projektą „Moliūgėlio šviesa“ kuris pakvietė bendradarbiauti ne tik vietinius, bet ir kitas ugdymo įstaigas. Mūsų draugas ruduo užaugino oranžinius, storažandžius, daržo vidury pūpsančius karalius – moliūgus, o projekto tikslas skatino į moliūgo skaptavimo veiklas kūrybiškai pažvelgti vaikus, pedagogus, tėvelius ir kartu kurti oranžinius stebuklus, skleisti šilumą ir dalinti šypsenas. Išskaptuoti moliūgai leido suprasti, kad jie gali būti ne tik paprasta daržovė, bet ir stebuklingi žibintai, nušviečiantys ne tik kelią, bet ir mūsų širdis, pripildydami ją šiluma, gėriu…

 

Norime pasidžiaugti nuoširdžiu ir sėkmingu bendradarbiavimu ne tik su Ylakių bendruomene, bet ir su Šilutės, Kelmės, Mažeikių, Klaipėdos, Vilniaus, Kretingos, Šiaulių ugdymo įstaigomis na, o pedagogų ir vaikučių kūrybiškumas bei fantazija pranoko mūsų lūkesčius. Moliūgai pūpso visu savo gražumu, džiugindami visus, kurie tik juos pamato. Kiekvienas praeidamas gauna spindulėlį šviesos ir šilumos, o tai priverčia nuoširdžiai šypsotis ir mėgautis.

 

Ai, kaip gaila, bet vėjas baigia nuo medžių nupešioti paskutinius lapelius… bėga laikas ir mes jau greitai kviesime visus svajoti apie snaigutes, eglutes bei rogutes. Na, bet dabar dar grįžkime į lapais nuklotus rudenio takus, kartu pasivaikščiokime po moliūgų šviesa nutiesta žibintų gatvę, pripildykime savo širdis šiluma ir paskleiskime ją šalia esantiems.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Tiesiog aš

    Jei ne darželio vaikučiai ir jų auklėtojos, Ylakių miestelyje tokių švenčių nematytume.