Projektas „Sveikatos versmės“

Lionė Semeniukienė

Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje 2021 m. įgyvendintas projektas „Sveikatos versmės“, finansuojamas Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Vienas iš šio projekto tikslų – didinti darbingumą, mažinti stresą, stiprinti imunitetą. Todėl baigiamajam projekto etapui pasirinkta pažintinė išvyka į Kauną, integruojant biologijos, sveikos gyvensenos bei lietuvių kalbos ir literatūros mokomuosius dalykus, įtraukiant mokinius į aktyvias patirtinio ugdymo veiklas.

 

Projekto dalyviai, IIB klasės mokiniai, lankėsi Kauno tvirtovės VII forto edukacinės laboratorijos programoje „Kraujas – gyvybės tėkmė“. Aprūpinti tikriems mokslininkams reikalinga apranga ir prietaisais, programos dalyviai, padedami dviejų vedėjų, atliko įvairius eksperimentus: stebėjo ir patys pagamino kraujo preparatą; susipažino su ypatingos svarbos cirkuliuojančiu organizmo jungiamuoju audiniu – krauju. Jaunieji tyrėjai pritaikė turimas žinias apie kraujo kilmę, jo sandarą, sužinojo, kokios svarbiausios kraujo atliekamos funkcijos, bei pamatė, kuo žmogaus kraujas savo sandara skiriasi nuo kupranugario ar vištos kraujo. Naudodamiesi mikroskopu, aptarė kraują mikroskopiniu lygiu, praturtindami savo suvokimą apie mūsų aplinką ir pasaulį.

 

Kita kelionės dalis – literatūrinis Kaunas. Naudojantis „Maps“ programa buvo sukurtas maršrutas po Kauno senamiestį, aplankant istorines ir literatūrines vietas, menančias žymius lietuvių literatūros kūrėjus – vyskupą Motiejų Valančių, poetą prel. Joną Mačiulį-Maironį, prozininką, visuomenės veikėją Juozą Tumą-Vaižgantą. Naudodamiesi „Walk15“ mobiliąja programėle, keliaudami literatūriniu maršrutu, įveikėme beveik 4 kilometrų trasą, taip užaugindami virtualius medžius ir pagilindami savo supratimą apie žmogaus veiklos poveikį gamtai.

 

Akivaizdu, kad aktyvi integruota edukacinė veikla patraukli mokiniams, žadina smalsumą ir didina motyvaciją mokytis, tyrinėti, pažinti, skatina tobulėti ir, žinoma, praturtina žiniomis, įgytomis per patirtį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.