Mobilios etatinio konsultacijų grupės – Rietave ir Gargžduose

Etatinio modelio koordinavimo grupės nariai šią savaitę lankėsi Rietave ir Gargžduose, kur į susitikimus pakviesti aplinkinių rajonų savivaldybių ir mokyklų atstovai.

 

Konsultacijose dalyvaujantis švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas sako, kad Rietave, kur susirinko Plungės, Šilutės, Šilalės, Kretingos, Skuodo atstovai, vykusios diskusijos išsiskyrė itin dideliu dėmesiu administracinių funkcijų mokyklose finansavimui. Informacinių ir komunikacinių technologijų specialistai, laborantai, neformaliojo ugdymo organizatoriai, kitos ugdymą aptarnaujančios pareigybės anksčiau buvo finansuojamos iš bendros darbo užmokesčio kišenės naudojant administravimui skirtas lėšas. Tačiau dabar administravimo finansavimas pereina savivaldybėms ir visos jo funkcijos turi būti finansuojamos iš savivaldybių, o ne iš mokytojų atlyginimams skiriamų lėšų.

 

Pasak A. Varanausko, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija etatinio apmokėjimo modeliui atrodo pasirengusi ir, be abejo, laukia kitų metų, kai ateis papildomi antrojo etapo pinigai. Pačiai savivaldybei nėra lengva, nes daugelį metų mokinių skaičius pastebimai mažėjo, o šiemet stabilizavosi. Papildomų lėšų skyrimas įdiegiant etatinį taip pat gerins padėtį.

 

Vienas iš grupės atstovų Aidas Aldakauskas, ŠMM Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius, pasakoja, kad Gargžduose, kur buvo susirinkę švietimo darbuotojai iš Klaipėdos, Palangos, Neringos, vykusios diskusijos dalyviams labiausiai rūpėjo, ar užteks savivaldybei perskirstymui numatytų lėšų visiems poreikiams (valdymui, švietimo pagalbai, atlyginimų netolygumams išlyginti) patenkinti. Šiuo klausimu jau yra kalbėta su savivaldybėmis, būtent tokiems atvejams yra skirti 2 proc. lėšų, kurias savivaldybės gali perskirstyti švietimo netolygumams išlyginti.

 

„Tikrai gera žinia yra ta, kad beveik visos mokyklos supranta etatinio apmokėjimo esmę ir prasmes, yra paruošusios namų darbus – tarimosi bendruomenėse etapas jau baigtas“, – sako A. Aldakauskas.

 

ŠMM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.