Koronaviruso prevencija: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija prašo perkelti mokinių olimpiadas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atsižvelgdama į paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, prašo iki 2020 m. kovo 31 d. suplanuotas ir turėjusias vykti olimpiadas, konkursus bei kitus renginius pagal galimybes perkelti į balandžio ir gegužės mėnesius.

 

„Mokinių olimpiados ir konkursai į vieną būrį sukviečia vaikus iš visų šalies kampelių, o tokios sąlygos kelia papildomą riziką plisti virusui. Mums labai rūpi mokytojų, mokinių ir jų šeimų sveikata ir saugumas, dėl to siūlome imtis papildomų atsargos priemonių užtikrinant koronaviruso prevenciją“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič.

 

Ministerija ankstesnėse rekomendacijose taip pat prašė mokyklų atidėti šimtadienius, Kaziuko muges ar kitas masines šventes, kiek įmanoma sumažinant galimybes koronaviruso sklaidai. Ministerija taip pat ragina pasirūpinti, kad mokyklose užtektų reikiamų higienos priemonių, visus skatina dažniau ir atidžiau plauti rankas, dezinfekuoti paviršius, durų rankenas.

 

Švietimo bendruomenės nariai atsakymų į šiuo metu aktualiausius su koronavirusu susijusius klausimus gali rasti ministerijos internetiniame tinklapyje čia.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (4)

 • Marius

  Uždarytute mokyklas miestuose kad nebūtų didelis paplitimas bakterijų, gi dezinfekuot rankas mokykloi vien tai neužtenka žinokit, ir daugiau nei puse mokiniu to net nedaro, tai pagalvokite

 • Valdas

  Niekas nekreipia dėmesio i tas olimpiadas,uždarykit mokyklas kuriam laikui arba iki tol kol bus ramu ir nebus toks didelis procentas užsikrėsti tuo:))

 • Anonimas

  Olimpiadas atkelia o mokyklu neuzdaro

 • Rita

  Bet juk technologijos jau seniai pakankamai aukštos, kad tokias olimpiadas organizuoti nuotoliniu būdu. Kam visiems važiuoti į vieną vietą, kai galima užduotis atlikti savo mokyklose? Ir pigiau, ir vaikams patogiau. Užduotis atlikai, nuskanavai, nusiuntei. Šiemet – puiki proga tai išbandyti. Jei pasiteisins – galima ir kitais metais taip daryti.