Šią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rengia susitikimą su mokyklų vadovais dėl biurokratinės naštos švietimo įstaigose

Vasario 7 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rengia nuotolinį susitikimą su mokyklų vadovais dėl tiesiogiai su ugdymu nesusijusių administravimo veiklų ir jų keliamų iššūkių. Susitikimas rengiamas aptarti mokyklų vadovų pateiktus siūlymus, kaip galima atsisakyti dalies biurokratinių administravimo darbų arba juos supaprastinti.

 

„Suprantame mokyklų vadovų keliamą problemą. Griežtėjant viešųjų pirkimų organizavimo reikalavimams, asmens duomenų apsaugai, atsirandant vis daugiau įstaigų reglamentavimo, daugėja ir papildomų administravimo darbų švietimo įstaigose. Nors absoliuti dauguma papildomų administravimo darbų atsiranda ne dėl Švietimo, mokslo ir ministerijos reikalavimų, kartu su mokyklų vadovais bandysime ieškoti sprendimų, kaip sumažinti biurokratinę naštą švietimo įstaigose“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

 

Šią savaitę Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos, Lietuvos gimnazijų asociacijos, Lietuvos progimnazijų asociacijos, Lietuvos pagrindinių mokyklų asociacijos, Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų asociacijos ir Lietuvos švietimo pagalbos asociacijos vadovai kreipėsi į ministeriją ir kitas institucijas prašydami inicijuoti diskusiją ar kitus veiksmus dėl biurokratijos švietimo įstaigose.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • VP

    Nežinau iš kur ištraukta, kad viešuosius pirkimus vykdo vadovai. Juk tai užkrauta soc. pedagogams, mokytojams, bibliotekininkams, IT inžinieriams. Juk nesam viešųjų pirkimų specialistai. Ir tai dirbam už ačiū. Ir dar neaišku, ar tikrai mokam tą darbą dirbti. Kartais nebėra kada ir savo darbo dirbti.
    Aš suprantu, kai vykdo VP ūkio reikalams pavaduotojas, kitaip sakant „ūkvedys” , bet jis neturi nei renginių, nei pamokų ir t.t.