Kaip išsirinkti mokyklą? Nuomonės ir patarimai  

Anksčiau ar vėliau visi tėvai susiduria su vienu svarbiausių visai šeimai klausimų – kaip pasirinkti mokyklą savo vaikui: gal būsimam pirmokėliui, gal mokyklą keičiančiai dukrai, gal naujus mokslo metus kitoje ugdymo įstaigoje pradėsiančiam penktokui ar devintokui. Prasidėjus elektroninei registracijai į mokyklas atsakymo į šį klausimą jau ieško dešimtys tūkstančių tėvų.

 

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) surengė diskusiją, kurios dalyviai, ugdymo organizavimo specialistai, aptarė tėvams aktualius klausimus, susijusius su įvairiais mokyklos pasirinkimo aspektais, ir pateikė ne vieną patarimą, palengvinantį atsakymo klausimą – kaip išsirinkti geriausią mokyklą savo vaikui? – paieškas.

 

Ar atsakymas į jį gali būti iš dviejų žodžių? Kaip nesuklysti vertinant, kas yra gera mokykla? Ar svarbu, kas jai vadovauja – direktorius ar direktorė? Apie tai ir daugybę kitų dalykų savo mintimis, patirtimi ir įžvalgomis dalijosi NŠA diskusijos dalyviai: Vidmantas Jurgaitis, Nacionalinės švietimo agentūros Stebėsenos ir vertinimo departamento direktorius, Kęstutis Mikolajūnas, Lietuvos tėvų forumo tarybos pirmininkas, Dainius Žvirdauskas, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas, KTU inžinerijos licėjaus direktorius, Evaldas Bakonis, Nacionalinės švietimo agentūros Švietimo politikos analizės ir tyrimų skyriaus vedėjas.

 

Diskusijos vaizdo įrašą galima peržiūrėti čia.

 

NŠA inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.