J. Šiugždinienė lankysis ukrainiečių mokykloje ir „Vilties“ specialiojoje mokykloje

Birželio 1 dieną švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė lankysis Vilniaus mokyklose.

 

10 val. numatomas susitikimas su bendruomene Vilniaus „Vilties“ specialiojoje mokykloje-daugiafunkciame centre (I. Šimulionio g. 6, Vilnius).

 

11.15 val. ministrė lankysis iš Charkivo į Lietuvą persikėlusioje ukrainiečių mokykloje „Gravitacija“ (Ateities g. 20, Vilnius).

 

„Noriu susitikti su vaikais, kuriems reikia didžiausio mūsų, suaugusiųjų, dėmesio ir rūpesčio. Esu labai dėkinga mokytojams ir mokyklų darbuotojams ir visiems, besirūpinantiems vaikais kaip savais“, – sako ministrė J. Šiugždinienė.

 

Pasak ministrės, Lietuvos mokyklos ir nevyriausybinės organizacijos labai geranoriškai priėmė karo pabėgėlius iš Ukrainos, suteikė prieglobstį, rūpinasi emocine pagalba ir ugdymu.

 

„Taip sutapo, kad šias mokyklas aplankysiu birželio 1 dieną, kai paprastai minima Vaikų gynimo diena. Labai simboliška, kad bendrausiu su ukrainiečių vaikais. Todėl negalime nekalbėti apie tai, kad Rusija grobia ukrainiečius vaikus, deportuoja juos į Rusiją, tyčia bombarduoja ir naikina mokyklas, keli šimtai vaikų jau žuvo kare Ukrainoje. Tad ši diena Ukrainoje bus labai liūdna“, – sako ministrė.

 

Anot jos, jau ruošiamasi naujiems mokslo metams. „Susitinkame su ukrainiečių vaikus priėmusiomis mokyklomis, ukrainiečių šeimomis, vaikais ir kalbamės, įsiklausome į jų lūkesčius. Norime, kad nuo karo bėgantys vaikai čia jaustųsi gerai ir kartu išsaugotų savo šaknis, bet kada galėtų grįžti į savo tėvynę, kai bus saugu“, – sako J. Šiugždinienė.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.