Gedimino prospekte – geltonųjų autobusiukų šviesa!

Nors metai – kitokie – pridengti medicininėmis kaukėmis, stokojantys aktyvaus socialinio bendravimo, tačiau gyvenimas juda sava vaga. Šiemet, kaip ir kasmet, su gelstančiais rudenėjančių medžių lapais, su vis mažiau šildančiais saulės spinduliais, į mokyklų bendruomenes atkeliauja geltonieji autobusiukai, palengvinsiantys daugelio šalies mokinių kelionę į mokyklas, būrelius, sporto ar kultūrinius renginius ir iš jų. Panašu, kad siaučiant pandemijai Covid-19 mokykliniai autobusiukai atliks dar svarbesnį vaidmenį, nes vaikus į mokyklas gali tekti pavėžėti keliomis pamainomis.

Džiugios žinios 23 savivaldybėms

 

Galime džiaugtis, kad šiais metais vaikai mokyklas lengviau pasieks net 23 savivaldybėse. Iš viso šiemet nupirkti 85 autobusai. Šiandien Gedimino prospekte, prie Vinco Kudirkos aikštės vykusioje iškilmingoje autobusų perdavimo ceremonijoje, dalyvavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Iškilmingai įteikti 25 autobusai, per rugsėjo mėnesį mokyklas pasieks dar 20, o spalio–lapkričio mėnesiais – 40 geltonųjų autobusiukų.

 

„Pagrindinis geltonųjų autobusiukų tikslas – kad mūsų šalies vaikai, visiškai nepriklausomai nuo to, kur gyvena, galėtų saugiai pasiekti kokybiškas ugdymo paslaugas. Tam šiemet svarbu ne tik saugiai važiuoti, bet ir patiems būti atsakingiems, saugoti kitus. Tiek autobusiuke, tiek mokykloje dėvėti kaukę ar laikytis atstumo ne dėl to, kad kažkas liepia, bet tam, kad rūpintumėmės kitais ir taip saugotume pirmiausia savo mokytojus, klasės draugus ir tėvus. Būkime atsakingi ir tegu šie autobusiukai atveža jums daug naujų įspūdžių tiek mokykloje, tiek ir užklasinėje veikloje“, – linkėjo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

 

„Šie mokslo metai yra neįprasti, todėl visi turime veikti vieningai – nuo mokinio, mokytojo, mokyklos vadovo iki ministro. Todėl dėkoju visai mokyklų bendruomenei, ištvermingai besiruošiančiai mokslo metų pradžiai, – šventėje sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. – Šie nauji autobusiukai tarnaus vaikams. Linkiu jais saugiai keliauti, pažinti ir atrasti naujas įdomias vietas“.

 

Renatos Česnavičienės nuotr.

Riedės ir Punsko keliais

 

Vienas autobusiukas skirtas Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinei mokyklai. Dėl Covid-19 pandemijos Punsko atstovai negalėjo atvykti (privaloma 14-os dienų saviizoliacija), tad LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Nacionalinės švietimo agentūros atstovai autobusą nugabeno iki Kalvarijos pasienio posto, ten jį perėmė Punsko pasiuntiniai.

Autobusiuko kelionę kviečiame žiūrėti čia.

Naujas mokyklinis autobusas – Baltarusijoje veikiančiai lietuviškai Rimdžiūnų mokyklai

 

Vyriausybė pritarė ŠMSM siūlymui skirti mokyklinį autobusą ir Baltarusijoje veikiančiai lietuviškai Rimdžiūnų vidurinei mokyklai. Tai jau 46 naujas mokyklinis autobusas, kuris šiemet skiriamas Lietuvos ir užsienyje veikiančių lietuviškų mokyklų mokiniams.

***

Mokykliniams autobusams įsigyti skirta daugiau nei 2 mln. eurų. Juos pirkti pasitelkiamos ne tik valstybės biudžeto, bet ir ES struktūrinių fondų lėšos. Autobusai skirti pavėžėti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius, kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenančius mokinius, kad kelionė į mokyklą ar iš jos truktų trumpiau ir būtų patogesnė. Taip pat jais bus pavėžėjami mokiniai, kurie pakeitė mokyklą dėl reorganizavimo ar struktūros pertvarkymo.

 

19-os vietų mokykliniuose autobusuose, dėl mokinių saugumo, įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, dėl patogumo – sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija autobusais mokyklas aprūpina nuo 2000 metų. Per šį laikotarpį iš viso nupirkta 1 156 geltonieji autobusai.

***

Mokyklų bendruomenės, išklausiusios Ministro Pirmininko S. Skvernelio bei švietimo, mokslo ir sporto ministro A. Monkevičiaus linkėjimų saugiai keliauti į žinių ir patirčių šalį, su paskutiniais Lietuvos kariuomenės orkestro garsais, drauge su geltonaisiais autobusiukais, paliko Vilnių.

 

Gero ir saugaus kelio visiems Lietuvoje esantiems geltoniesiems autobusiukams!

 

Redakcijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.