Etatinis: 93 proc. mokyklų patvirtino mokinių duomenis, skaičiuojami mokytojų atlyginimai

Didžioji dalis mokyklų baigia pasiruošimo darbus pereinant prie etatinio apmokėjimo: formuoja mokytojų etatus, skirsto darbo valandas, teikia švietimo registrui mokinių skaičius. Švietimo įstaigų duomenis mokinių registre jau patvirtino 93 proc. mokyklų – atsižvelgiant į šiuos duomenis, savivaldybėms ir mokykloms bus pervestos ugdymui, taip pat ir mokytojų atlyginimams skirtos lėšos. Mokytojų darbo užmokesčio fondas nuo rugsėjo iki metų galo padidėja papildomais 17,4 mln. eurų.

 

Iki rugsėjo 10 d. iš 2150 švietimo įstaigų duomenis mokinių registre buvo patvirtinusios tik 800 (apie 37 proc.), nuo rugsėjo 10 iki 17 d. – jau patvirtino 2004 (apie 93 proc.). 54 savivaldybių visose mokyklose yra žinoma, kiek lėšų turės mokytojų darbo užmokesčiui.

Šiuo metu toliau intensyviai pasirašomos atnaujintos darbo sutartys su mokytojais, tai turi būti padaryta iki rugsėjo pabaigos. Lėšos mokyklas pasieks jau spalio mėnesį. Jos bus pervestos ir tais atvejais, jei sutartys nebus baigtos pasirašyti iki spalio pradžios.

13 savivaldybių visose mokyklose patvirtinti pareigybių aprašai, įteisinta darbo apmokėjimo sistema, pasirašytos atnaujintos darbo sutartys su mokytojais ir 37 savivaldybėse tai padaryta dalyje mokyklų.

 

„Lankydamiesi skirtingų rajonų mokyklose ir savivaldybėse matome, kad klausimų yra likę gerokai mažiau. Vieni jau visai pasiruošę, pasakoja kolegoms, kiek auga pedagogų atlyginimai. Gal daugiau klausimų dabar kyla dėl administravimo ir švietimo pagalbos lėšų, nes jų skirstymo tvarkas turi pasitvirtinti pačios savivaldybės“, – sako švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

 

Su mokyklomis bendraujanti ir jas konsultuojanti Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos direktorė Jolanta Bartkūnienė sako, kad situacija dėl etatinio tampa aiškesnė, daugelis jau pastebi ir finansų padidėjimą.

„Susiskaičiavę matome, kad savo progimnazijoje netgi galime padidinti švietimo pagalbos specialistų etatus – anksčiau turėjome po vieną psichologo, logopedo ir kt. etatą, o nuo šių metų kai kuriems specialistams išeina iki pusantro etato, – sako J. Bartkūnienė. – Didėja atlyginimai pradedantiesiems mokytojams, pavyzdžiui, stažo ir kategorijos neturinčiam mokytojui atlyginimas neatskaičius mokesčių už gryną etatą – daugiau negu 1000 eurų. Labai gerai, kad etatinis išryškino įvairias mokytojų veiklas, iki šiol jie daug darbų dirbo gaudami apmokėjimą tik iš dalies.“

 

Etatinio modelio ir darbo teisės klausimais mokyklas ir savivaldybes konsultuoja profesionalūs Vilniaus universiteto Teisės klinikos teisininkai. Taip pat mokykloms padeda ir paskirti konsultantai – mokyklų vadovai, savivaldybių darbuotojai.

Nuo gegužės veikia karštoji telefono linija 8 800 20 018, speciali interneto svetainė www.etatinis.lt su mokytojų ir mokyklų vadovų atlyginimų skaičiuokle, teisine informacija, parengti dažnai užduodami klausimai ir etatinio mitai.

Kiekvieną penktadienį 14 val. vyksta tiesioginės transliacijos ŠMM „Facebook“ ir „Youtube“ paskyrose, atsakant į klausimus tiesiogiai.

 

Nuo vakar, rugsėjo 18 d., mokyklose ir savivaldybėse konsultacijų vizitus pradėjo mobilios etatinio modelio koordinavimo grupės, kurios susitinka su mokyklų vadovais, švietimo specialistais, stebi modelio įgyvendinimo eigą, konsultuoja ir teikia rekomendacijas mokykloms bei savivaldybėms. Grupės kiekvieną savaitę vyks į skirtingas savivaldybes. Vizitų sąrašą jau netrukus bus galima rasti www.etatinis.lt.

 

ŠMM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.