Brandos egzaminų sesijoje – fizikos diena

Šiandien abiturientai laiko fizikos valstybinį brandos egzaminą: šalies egzaminų centruose laukiami 2170 jį laikyti užsiregistravę kandidatai. Tai sudaro kiek mažiau nei 8 proc. visų valstybinius brandos egzaminus laikančių abiturientų.

 

Fizikos valstybinio brandos egzamino užduotis susideda iš trijų dalių: pirmojoje reikia atsakyti į 30 testo klausimų su 4 pateikiamais atsakymų variantais, antrojoje pateikiami klausimai iš fizikinių dydžių matavimo vienetų žinojimo ir uždaviniai, kurių atsakymas – tikslus skaičius, trečiojoje – sudėtingesnės užduotys, papildytos diagramomis, iliustracijomis, schemomis ir lentelėmis.

 

Egzaminą laikantys kandidatai galės naudotis pagrindinėmis formulėmis ir konstantomis, kurios bus pateiktos užduoties priede.

2021 m. fizikos valstybinį brandos egzaminą laikė 1951 kandidatas, išlaikė 97 proc. kandidatų, aukščiausią 100 balų įvertinimą gavo 1,64 proc. kandidatų.  

 

NŠA inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.