Artėja didžiausios Baltijos šalyse KTU „WANTed“ karjeros dienos: daugybė galimybių karjerai, didžiausi darbdaviai, išskirtinės diskusijos

Spalio 16 d. 10 val. Kauno „Žalgirio“ arena vėl taps jaunų žmonių, besidominčių karjeros perspektyvomis Lietuvoje ir užsienyje, susitikimo vieta. Kauno technologijos universiteto (KTU) jau 15-ąjį kartą organizuojamoje studentų, absolventų ir įmonių atstovų kontaktų mugėje laukiama tūkstančių lankytojų.

 

Pernai šiame renginyje apsilankė daugiau kaip 9 tūkst. žmonių, panašaus lankytojų skaičiaus tikimasi sulaukti ir šiemet.

KTU „WANTed“ kontaktų mugė per 15 metų sugebėjo išaugti į didžiausią Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginį, kuriame savo veiklą, laisvas darbo ir praktikos vietas bei vykdomus projektus pristato daugiau kaip 100 tarptautinių, nacionalinių verslo, viešųjų ir valstybinių įmonių.

Šiemet renginyje be nuolatinio pagrindinio partnerio „ABB“ laukiama tokių žymių įmonių, kaip „Continental Automotive Lithuania“, „Hella Lithuania“, „Centric IT Solutions Lithuania“, „TransUnion Lithuania“, „Metso“, „Palink“, kuri valdo „Iki“ tinklą, SEB grupės paslaugų centro („SEB Global Services“), „Ignitis“ grupės, „Transcom“, „Gjensidige“ ir daugelio kitų informacinių technologijų, transporto ir logistikos, finansų, vadybos, telekomunikacijų, chemijos, maisto pramonės, energetikos, statybų, baldų pramonės, prekybos įmonių.

Daugybė galimybių jaunimui, lauks ir mokinių

 

Lankytojus renginyje pasitiks trys pagrindinės veiklų grupės: kontaktų apsikeitimo zona, kurioje bus galima susipažinti su dalyvaujančių organizacijų stendais, pranešimams ir pokalbiams skirta patirčių pasidalijimo erdvė „WANTed Talks“ ir „Inovacijų alėja“.

„Inovacijų alėjoje“ KTU „WANTed“ bus galima dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kur dalyviai galės išbandyti įmonių ir organizacijų parengtus interaktyvius užsiėmimus, veiklas ir pamatyti įspūdingiausias inovacijas. Mugėje taip pat veiks elektroninė kontaktų apsikeitimo sistema, kurios funkcionalumą pernai puikiai įvertino tiek lankytojai, tiek dalyvaujančių įmonių atstovai.

KTU „WANTed“ karjeros dienos lankytojams taip pat pristatys ir tarptautines galimybes: čia bus galima gauti informacijos apie KTU vykdomą „Erasmus+“ programą, kuri leidžia studentams ne tik išvykti į praktiką užsienyje, bet ir gauti jai finansavimą nuo 2 iki 12 mėnesių.

 

„Manome, kad jau galime renginį įvardinti kaip tą, kuris skirtas visos Lietuvos jaunimui“, – teigia KTU Studentų reikalų departamento direktorė Kristina Skučienė, pabrėždama besiplečiantį renginio lankytojų ratą.

Nemokamos ir visos Lietuvos jaunimui skirtos karjeros kontaktų mugės organizatoriai kviečia atvykti ne tik studentus, absolventus, bet ir mokinius – jiems čia bus skiriamos atskiros veiklos. „Šiais metais daug dėmesio bus skiriama mokiniams. Įmonės, išreiškusios norą, bendraus su mokiniais prie stendų, parengs jiems įvairių patrauklių užsiėmimų, padės specialybės pasirinkimo kelyje“, – planus atskleidžia K. Skučienė, koordinuojanti renginio organizavimo komandos darbą.

Susidomėjimą jaunuolius supažindinti su tikromis karjeros galimybėmis per renginį parodė būtent verslas – organizatoriai pasakoja, kad pasiūlymą įtraukti jaunesnio amžiaus auditoriją jie išgirdo pirmiausia iš darbdavių.

Prisistatys nauji rinkos dalyviai

 

Per 15 metų KTU rengiama karjeros kontaktų mugė spėjo peržengti vieno universiteto ribas ir įgijo modernaus, inovatyvaus ir netradicinio karjeros renginio Kaune reputaciją. „Tradiciškai kasmet vykstanti kontaktų mugė organizuojama ne dėl įsukusios inercijos, o matant didžiulę renginio vertę dalyviams“, – pastebi K. Skučienė.

KTU renginyje vykę susitikimai ir pokalbiai ne vienam dalyviui pagelbėjo ieškant patrauklios darbo ar praktikos vietos, mezgant naujas pažintis, susipažįstant su rinkos naujovėmis, dairantis galimybių renkantis baigiamojo darbo temą, ieškant informacijos apie darbo rinkos galimybes. Dalyvavimo renginyje naudą drąsiai įvardija ir įmonės: teikdamos atsiliepimus jos pabrėžia įdirbį formuojant potencialių darbuotojų tinklą, atsakingo darbdavio įvaizdžio formavimą tarp jaunimo, sąlygas partnerystei užsimegzti ir plėtoti.

 

Pasak KTU Bendradarbiavimo vystymo skyriaus vadovės Rimantės Sedziniauskienės, šiemet dalyvauti kontaktų mugėje užsiregistravo nemažai įmonių, dar tik besidairančių galimybių Lietuvoje. „Kontaktų mugėje pareiškė norą dalyvauti netgi tokios įmonės, kurios dar svarsto apie savo atėjimą į Lietuvos rinką. Tokios įmonės dalyvauja renginyje norėdamos įsivertinti Lietuvos studentų potencialą ir galimybes“, – pasakoja ji.

Jos teigimu, renginyje taip pat prisistatys ir pats KTU. „Siekiame priminti, kad universitetas drauge su vykdomomis studijomis ir moksliniais tyrimais yra ir vienas didžiausių darbdavių Kauno regione. Mūsų stende bus galima susipažinti su universitete siūlomomis darbo vietomis, dėstytojo, mokslininko karjeros galimybėmis“, – teigia ji.

 

Daugiau apie karjeros dienas galima rasti čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.