Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018

Viktorija Liaugaudienė, Kristina Serapinaitė
,
Šiaulių logopedinės m-klos ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtojos

Kovo 19–23 d. Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokykliniame skyriuje, kaip ir daugelyje bendrojo ugdymo įstaigų Lietuvoje, vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“, kurią organizavome mes, auklėtojos Viktorija Liaugaidienė ir Kristina Serapinaitė.

Ši savaitė skirta draugiškiems tarpusavio santykiams, pagarbiam bendravimui, kurio, iš tiesų, stokojama. Mūsų tikslas šią savaitę – parodyti vaikams ir ne tik, kad galima nuveikti daug gerų, gražių darbų, sugalvoti ir įgyvendinti daug įvairios veiklos, tokiu būdu visiems pasakyti, kad netoleruojame ir nepritariame patyčioms.

 

Kovo 19 d. įstaigoje svečiavosi „Menų šaltinio“ dramos studijos „Vitaminas C“ artistai. Jie parodė spektakliuką, per kurį vaikai buvo mokomi būti draugiški, dalytis. Kovo 20 d. žiūrėjome filmuką „Jorangoje dega ugnis“. Bandėme su vaikais diskutuoti, kaip reikia elgtis su tėveliais. Kovo 21 d. svečiavosi Jovaro progimnazijos mokiniai, su jais lipdėme draugystės rankeles.

Visą savaitę grupėse buvo kalbama apie patyčias ir priekabiavimą, kaip vaikai supranta šiuos reiškinius, kokias emocijas jie sukelia, kokių išeičių galime atrasti. Kiekviena grupė piešė, aplikavo traukinuko vagonėlius, kurie simbolizavo draugystę.

 

„Veiksmo savaitę be patyčių 2018“ baigėme su „Knygvežiuku“ iš Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos vaikų skyriaus. Renginyje atsispindėjo draugystės ir bendravimo temos: kas padeda išlaikyti draugus ir draugystę, o kas griauna, kas vaikus džiugina, o kas skaudina, kaip padėti geriau pasijusti draugui ir sau sunkioje situacijoje, kalbėta apie emocijas, kurias sukelia patyčios, aptartos vaikų siūlomos išeitys, jei tyčiojamasi iš draugo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.