Šiaulių profesinio rengimo centre – „Erasmus+“ projekto partnerių susitikimas

Kristina Lašienė, Jūratė Baltutienė
,
Šiaulių profesinio rengimo centro mokytojos

Balandžio 8–12 d. Šiaulių profesinio rengimo centrą užgriuvo būrys svečių net iš penkių valstybių: Turkijos, Lenkijos, Graikijos, Italijos ir Rumunijos. Visi kartu esame „Erasmus+“ projekto „More Cultures – One European Identity“ partneriai. Mūsų centro mokiniai, anksčiau patys viešėję šiose šalyse, dabar turėjo priimti svečius į savo šeimas, rūpintis jais ir pristatyti Lietuvą.

Užsieniečius pasveikino ir centro direktorius Saulius Dargužas, linkėjęs pažinti Lietuvą, patirti gražių emocijų ir įspūdžių, įgyti patirties įvairiose veiklose, stiprinti Europos bendrystės jausmą. Projekto partnerių koordinatoriams per išlydėtuves direktorius įteikė knygas-albumus apie Lietuvą.

 

Susitikimo savaitė buvo kupina veiklų ir edukacijų: velykinių puokščių gamyba, pavasario tradicijų piešinių parodos pristatymas, moksliniai eksperimentai Palangos iliuzijų muziejuje, Lietuvos istorijos raidos analizė Valdovų rūmuose, Trakų pilyje ir Gintaro muziejuje, rankų darbo saldainių gamyba Šokolado muziejuje Šiauliuose, biologijos žinių pasitikrinimas Klaipėdos jūrų muziejuje, lietuviškos duonelės gaminimo paslaptys bei kiaušinių marginimo raštai Šiaulių Žaliūkių malūne ir t. t.

 

Vienas svarbiausių renginių tą savaitę buvo tarptautinė konferencija „More Cultures – One European Identity“, kurios tikslas buvo ugdyti mokinių pilietiškumą ir bendruomeniškumą, pasididžiavimo savo šalimi, jos tradicijomis ir papročiais jausmą, skatinti daugiau žmonių atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis, stiprinti Europos bendrystės jausmą. Konferencijoje pasirodė daugiau nei 100 dalyvių iš visos Lietuvos: Radviliškio, Vilniaus, Joniškio, Kaišiadorių ir Šiaulių miestų gimnazijų bei progimnazijų. Svečiai iš Turkijos, Lenkijos, Graikijos, Italijos ir Rumunijos taip pat dalijosi savo šalies kultūros paveldu. Demonstraciniai, vaizdo, žodiniai ir stendiniai pranešimai buvo pristatomi tik anglų kalba. Per šokį, dainas, vaidinimus ir žaidimus buvo prisiliesta prie įvairių kultūrų, jų savitumų ir panašumų. Per antrąją konferencijos dalį mokiniai kartu su mokytojais savo praktinius gebėjimus išbandė net 7 šalių kūrybinėse dirbtuvėlėse. Suvokėme, kad visų šalių kultūros ir mentalitetai labai skirtingi, bet vienodai svarbūs ir reikšmingi.

 

Partnerių vizitas Lietuvoje buvo baigiamasis šio projekto mokinių susitikimas. Sunku išsiskirti vos suradus draugų, tačiau tokie susitikimai net ir išsiskyrus nepalieka tuštumos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.